Mesi "sredio" crveni za Đironu, pa Đironu!

Sve je u rukama zvanično petog najboljeg fudbalera sveta...

Barselona je 27. januara postala prva ekipa koja je ove sezone vodila na poluvremenu protiv Đirone, a u nastavku je odbila prvi nalet domaćina, imala sreće da ostanu sa igračem manje, ali ne i dovoljno da zabeleži ubedljiviju pobedu jer su se ispromašivali...

Lider šampionata je pogocima Nelsona Semeda iz 9. minuta i Lea Mesija iz 68. prebrodio teško gostovanje pred vatrenom publikom na "Montiliviju" (2:0) i vratio razliku u odnosu na Atletiko Madrid na pet bodova, što je aktuelno već nekoliko kola, a već sada je jasno da će do kraja takmičenja ovo biti trka u dvoje pošto su ostali rivali daleko iza.

Portugalski bek Semedo je rano, posle gužve u šesnaestercu Đirone, doveo Barsu u vođstvo svojim prvim golom na meču, kada su sve oči bile uprte u tri najbolja strelca lige.

Kristijan Stuani i Luis Suarez su imali šanse, ali ne i svoje popodne, dok je kao i obično u centru pažnje bio Lionel Mesi koji je prvo "izborio" crveni karton za Espinozu, a potom i pogotkom rešio pitanje pobednika.

Štoper Đirone je sa leđa, u izlasku iz zadnje linije, faulirao Suareza, činilo se da će se na tome završiti, međutim Mesi je autoritativno saopštio arbitru da je to bio prekršaj za karton, da bi se potom i sudija Fuertes "uhvatio" za džep i pokazao drugi žuti i tako isključio nesrećnog Espinozu koji je prvu kaznu "zaradio" posle pola sata utakmice.

Time je tako prekinut "momentum" Đirone koja je u nastavak meča ušla s idejom da napadne rivala i odmah izjednači, a sve je bilo rešeno u 68. minutu.

Po ko zna koji put levi bek Đordi Alba je "spremio" gol za Lea Mesija za njegov 19. pogodak ove sezone, odnosno sedmu asistenciju španskog defanzivca u tekućoj sezoni, čime se na listi najboljih "dodavača" lige izjednačio sa Sarabijom i Grizmanom.

Lider u obe kategorije je naravno Mesi...