Golčina i asistencija Lazovića za pobjedu Đenove

Đenova je u posljednjoj utakmici 21. kola Serije A na gostovanju u Empoliju (1:3) upisala zlata vrijedne bodove u borbi za opstanak.

Empoli i Đenova su u ponedjeljak uveče imali imperativ pobjede s obzirom da nisu osvojili sva tri boda na pet, odnosno četiri prvenstvene utakmice.

Oba tima su željela da prekinu negativnu seriju, ali su gosti uspjeli u drugom poluvremenu da stignu do zlata vrijednih bodova i to prvenstveno zahvaljujući Darku Lazoviću!

EMPOLI - ĐENOVA 1:3 (0:1)

Najzaslužniji za šesti ovosezonski trijumf Đenove bio je internacionalac iz Srbije, strijelac drugog i asistent kod trećeg pogotka, kojim je "prelomljen" meč u korist izabranika Ćezarea Prandelija.

Domaćin je žustro i napadački ušao u meč i od starta stvarao i promašivao prilike, odnosno sjajno je branio golman Đenovljana Andrej Radu, pa je kazna uslijedila u 18. minutu iz prve šanse gostiju.

Domeniko Krišito je sjajno uposlio napadača iz Obale Slonovače Kristijana Kuamea, koji je iskosa plasirao loptu u mrežu - 0:1.

U nastavku je tim Đuzepea Jakinija uspio da stigne do izjednačenja u 63. minutu pogotkom Đovanija Di Lorenca, da bi samo sedam minuta kasnije majstorskim golom sa ivice kaznenog prostora Lazovića gosti ponovo stigli do prednosti.

Dvoboj "zmajeva"

Bio je ovo svojevrstan duel reprezentativaca Bosne i Hercegovine - u Empoliju je od starta nastupio Rade Krunić, ali je zamijenjen u 57. minutu, dok je kod Đenove u početnih 11 bio Ervin Zukanović.

Tačku na pobjedu i vrijedne bodove stavio je u 73. minutu Paragvajac Antonio Sanabrija, poslije asistencije nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde.

Trk po desnoj strani, tačan centaršut sa linije i lak posao za Paragvajca...

Empoli je s druge strane uknjižio 12. poraz ove sezone i nalazi se tik iznad zone ispadanja sa tri boda prednosti.