Hejden "podigao" Njukasl, Dubravka ga "spustio"

U završnom meču 26. kola Premijer lige Vulverhempton stigao do boda protiv Njukasla u poslednjem napadu.

Defanzivni "vezista" Isak Hejden postigao je tek četvrti gol za Njukasl (drugi premijerligaški), a on je mogao da bude i najvažniji u dresu "svraka" da nije bilo kiksa Martina Dubravke.

Golman crno-belih napravio je početničku grešku u poslednjem napadu na utakmici…

Njukasl je odigrao nerešeno na gostovanju Vulverhehemptonu 1:1 (0:0) i tako osvojio vredan boda, iako je do poslednjeg minuta sudijske nadoknade imao sva tri u džepu.

Gužva na začelju je nakon 26. kola velika, a u konkurenciji za ispadanje su klubovi od 13. do 18. mesta, jer se pretposlednjem Fulamu daju minimalne šanse, pošto ima čak sedam bodova manje od Sautemptona na 18. poziciji (24-17). "Fenjeraš" Hadersfild je sa 11 već otpisan…

Vulvsi su, sa druge strane, u sigurnoj zoni i u gornjem delu tabele, ali takođe minimalnim šansama da preko Premijer ligi stignu do Evrope.

Njukasl je, ipak, uspeo da se odlepi od "opasne zone" i sada će priliku za napredak vrebati već u sledećem kolu kada na Sent Džejms park dolazi Hadersfild.

"Svrake" su povele u 56. minutu. Fabijan Šar je lepo uočio Hejdena kako se ubacuje po desnom krilu, odigrao je u prostor za saigrača, koji nije mnogo oklevao, šutirao je u bliži ugao i pogodio, doduše uz pomoć golmana Rui Patrisija.

Vulvsi su postigli poprilično komičan gol i to po isteku četvrtog minuta nadoknade. Uveliko je tekao peti, kada je Traore očajnički centrirao sa desne strane, a Vili Boli skočio iznad ruku golmana Dubravke i izjednačio.