Iznenađenje sezone: Maksa i Hetafe igraju za LŠ

Bez konkretnog učinka za srpskog "zlatnog orlića" Nemanju Maksimovića, ali ponovo je bio jedan od najboljih na terenu.

Prema istraživanju specijalizovanog sajta "Transfermarkt" Hetafe ima tek 15. najveću vrednost od 20 timova u Primeri, ali se i pored toga bore za mesto u Ligi šampiona!

Tim iz predrađa Madrida "zaseo" je na četvrtu poziciju La Lige koja vodi direktno u najvažnije klupsko takmičenje pošto su trijumfom nad Rajo Valjekanom (2:1) preskočili Sevilju, od koje sada imaju dva bod i utakmicu više.

Hetafeu je to prvi put ove sezone da su skočili na tako visoku poziciju dok Sevilja, koja je pre samo tri meseca bila i prvoplasirana, polako gubila prednost u odnosu na rivale...

Domaćin je poveo golom Haimea Mate u 28. minutu, što je bio njegov deseti pogodak u Primeri, da bi isti fudbaler asistirao za Horhea Molinu (68. minut) i drugo vođstvo Hetafea.

Pre toga je nekadašnji igrač "kraljevskog kluba" Raul de Tomas nastavio svoju odličnu seriju ove sezone, ali je Rajo ipak nedovoljno kvalitetan da bi samo njegovim golovima uspevao da beleži pobede, tako da će i posle ovog kola ostati u opasnoj zoni.

Svih 90 minuta za Hetafe ponovo je odigrao srpski reprezentativac Nemanja Maksimović i bio jedan od najboljih na terenu, mada bez konkretnog učinka u napadu.

Videćemo koliko dugo će se Hetafe zadržati na mestu koje garantuje učešće u Ligi šampiona, takmičenju u kom nikada u istoriji nisu učestvovali, a ovog popodneva navijaće za Barselonu koji će gostovati na "Pishuanu".