Novi Ibrin šou - "Spuštanje" novinara, pa het-trik

Sjajni napadač ponovo u centru pažnje.

Veliki derbi MLS lige i Los Anđelesa pripao je Galaksiju, koji je gradskog rivala savladao 3:2, a ponovo je briljirao sjajni Zlatan Ibrahimović, koji je het-trikom na pravi način odgovorio na svojevrsne provokacije prije meča.

Novinar ESPN-a Erkules Gomez postavio je Ibrahimoviću pitanje da li sebe smatra najboljim igračem američke lige, na šta je Ibra, naravno, potvrdno odgovorio.

Međutim, Gomez je tada iznio podatak da član lidera prvenstva, Los Anđelesa, Karlos Vela trenutno ima 19 golova i 12 asistencija u MLS ligi, te ponovo pitao Ibrahimovića, koji će u oktobru proslaviti 38. rođendan, da li i dalje misli da je najbolji.

Naravno, uslijedio je brutalan odgovor.

"Naravno, daleko sam najbolji. Kažete da je Vela na vrhuncu karijere, a igra u MLS ligi? Koliko mu je godina, 29? Gdje sam ja bio kada sam imao 29 godina?", upitao je Ibrahimović novinara, koju mu je odgovorio da je tada bio u Evropi.

"Tačno tako, velika razlika!", "spustio" je Ibrahimović novinara ESPN-a.

Nedugo zatim, uslijedio je gradski derbi.

Vela je doveo Los Anđeles u vođstvo golom iz penala već u četvrtom minutu susreta, nakon čega su uslijedila tri pogotka Ibrahimovića. Tačku na meč ponovo je stavio Vela golom u 97. minutu, svojim 21. prvenstvenim, dok Ibrahimović sada ima 16.

Uprkos trijumfu protiv najljućeg rivala, Galaksi i dalje gleda u leđa Los Anđelesu, koji ima devet bodova prednosti.

Pogledajte najzanimljivije detalje sa sinoćnjeg derbija.