Remi u Birmingemu: Vest Hem s 10 igrača do boda

Majk Din s pravom je isključio defanzivca Vest Hema, ali to nije pomoglo "vilijanima" da zabeleže drugu uzastopnu pobedu kod kuće u ligi. Mogli su, ali se ljubimac navijača obrukao u dobroj šansi u 88. minutu.

Pred 42.010 navijača na "Vila parku", Artur Masuaka crveneo je u 67. minutu zbog drugog žutog kartona koji mu je s pravom pokazao Majk Din, a Džek Griliš u 88. minutu zbog očajnog prijema lopte i propuštene šanse koju mu je pripremio Kinan Dejvis.

Ljubimac domaćih navijača, koji je frenetičnim partijama prošle sezone vukao i dovukao "vilijane" nazad u Premijer ligu posle tri sezone na "hlađenju" u Čempionšipu, pokušao je da prihvati Dejvisov centaršut levom nogom i tako propustio priliku da savlada Lukaša Fabijanskog na ulasku u nadoknadu vremena poslednjeg meča 5. kola Premijer lige.

Posle mnogo trčanja, guranja, građenja i malo vanserijskih poteza, ostalo je: Aston Vila - Vest Hem 0:0.

Iako sa igračem manje u poslednjih 25 minuta igre, "čekićari" trenera Manuela Pelegrinija nisu odustajali od ideje da kazne pomalo anarhične napade Vile i stignu do tri boda iz kontre, ali su u nekoliko odličnih akcija izostali finalni pasovi Sebastijana Alera i rezerviste Pabla Fornalsa.

Manje zadovoljan bodom svakako će biti menadžer sastava iz Birmingema, Din Smit, koji se u prve četiri ligaške utakmice u sezoni 2019/20 radovao samo jednom - pobedi kod kuće nad Evertonom od 2:0.

Ovo je prvi remi Aston Vile, uz tri poraza u međuvremenu, dok je ekipa iz Istočnog Londona trenutno osma sa skorom 2-2-1 i osam osvojenih bodova.