Junajted "učačkao" gol za pobjedu, bruka "koltova"

Favorit u Partizanovoj grupi uspio je uz dosta muke da slavi u meču sa kazahstanskim predstavnikom, Borusija Menhengladbah se pošteno osramotila...

Fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su Astanu na domaćem terenu rezultatom 1:0 u prvom kolu ovogodišnje grupne faze Lige Evrope.

Domaći su od prvog minuta opkolili gol rivala, iako je Ole Gunar Solskjer izveo izuzetno podmlađen sastav u kojem je Nemanja Matić bio kapiten, bilo je jasno ko će diktirati situaciju na terenu. Već u trećem minutu oni su imali izglednu priliku, ali je Freda prečka spriječila da "načne" rivala

Nastavili su "crveni đavoli" sa napadima, nizali su se udarci, ali su prilike da promijene rezultat na svakih nekoliko minuta promašivali Markus Rašford i Mejson Grinvud koji su bili najofanzivniji u postavi ekipe norveškog trenera.

Kazahstanci u čijem timu je od prvog minuta bio i Antonio Rukavina su se branili svim silama, i odbranili te su sačuvali "nulu" sve do odmora, kada su dobili priliku da malo odahnu i pripreme se za napore koji su nužno uslijedili u drugom dijelu igre.

Ofanziva Junajteda se nastavila, sve vrijeme se igralo pred golom gostiju, ali i dalje se činilo da je mreža Astane "začarana".

Kako je vrijeme odmicalo, Englezi su bili sve bezopasniji, ali su ipak uspjeli da dođu do pogotka koji je značio pobjedu. Grinvud je u 73. minutu odlično predriblao protivnika u kaznenom prostoru iz teške situacije sa desne strane uputio oštar udarac kojim je savladao golmana gostiju.

Priveli su favoriti utakmicu kraju bez većih problema pa će na gostovanje AZ-u otići kao očekivano prvoplasirani tim u grupi L. Astana će istog dana dočekati srpskog predstavnika Partizan u novoj šansi za bodove za obje ekipe.

U isto vrijeme veliko iznenađenje desilo se u Njemačkoj gdje su fudbaleri Volfsbergera ubjedljivo savladali Borusiju Menhengladbah na gostujućem terenu rezultatom 4:0.

Šok-terapija za izabranike Marka Rozea počela je već u 13. minutu kada je Vajzman doveo svoju ekipu u prednost. Iako su domaći imali kontrolu nad situacijom na terenu, Austrijanci su čekali svoju priliku iz kontra-napada i iz tih situacija ozbiljno prijetili, a do poluvremena su uspjeli da dođu i do tri gola prednosti.

Prvo je Lajtgeb u 31. minutu duplirao prednost svog tima, da bi deset minutakasnije Ricmajer uspio da postigne i treći gol i tako u potpunosti nokautira favorizovanog protivnika.

Prijetili su Nemci tokom čitavog drugog poluvremena, gosti nisu bili ni blizu toga da povise prednost, ali nisu imali ni potrebe da žure s obzirom da je ona bila i više nego ubjedljiva u njihovu korist.

Ipak, trgli su se iz defanzive poslije 23 minuta igre u nastavku i uspjeli da dokusure rivala postigavši i četvrti gol. Opet je precizan bio Lajtgeb i tim je postavio konačan rezultat ovog susreta krunisavši prilično neočekivan epilog.

Volfsberger će tako sa prvog mjesta dočekati drugo kolo u kom će im "na noge" doći još jedan favorit – italijanska Roma. Menhengladbah će imati situaciju da "opere obraz" na gostovanju Bašakšehiru, ali sigurno je da im tamo neće biti lako, pogotovo jer su i Turci danas poraženi od Rimljana rezultatom 4:0.