Viola imala 2:0, ali Atalanti ni VAR ništa ne može

Fudbalerima Atalante u 91. minutu nakon intervencije iz VAR sobe poništen gol za izjednačenje, ali su u 95. bukvalno u posljednjim sekundama pogotkom Kastanja osvojili bod protiv Fiorentine!

Nakon katastrofalnog 16. mjesta prošle sezone ekipa Fiorentine još gore počela je ovu i nakon četvrtog kola sa dvije pobjede i dva remija drži „fenjer“ u Seriji A.

"Viola" je u nedjelju na gostovanju u Bergamu dočekala da proradi Federiko Kjeza, dočekala i prvi pogodak Franka Riberija u dresu Fiorentine, ali ne i prvu pobjedu.

Velikih 2:0 imali su gosti na stadionu Atleti Azuri sve do 84. minuta, a onda sve to "prosuli“ u infarkt završnici u kojoj ih je na kratko spasio i poziv iz VAR sobe.

Pogodak Marija Pašalića u 91. poništen je zbog igranja rukom De Rona, ali su domaći golom Kastanja duboko u 95. minutu stigli go 2:2 i velikog boda!

Atalanta - Fiorentina 2:2 (0:1)
/Iličić 84, Kastanj 90+5 - Kjeza 24, Riberi 66/

Atalanta je u prvom poluvremenu bila u najmanju ruku ravnopravan protivnik, a propuštene prilike poslije vodećeg gola Fiorentine umalo da ih skupo koštaju.

Fiorentina je povela u 24. minutu preko Federika Kjeze, koji je prošle i pretprošle sezone nagovijestio svoj veliki potencijal, ali i ostao prilično nedorečen, sa učinkom od po šest postignutih golova.

Mladi napadač šutirao je odbijenu loptu poslije kornera, a ona je zakačila jednog igrača gostiju i završila u golu za vođstvo gostiju.

Samo dva minuta kasnije Atalanta je mogla da poništi ovu prednost.

Duvan Zapata dobio je poklon loptu od defanzivaca Fiorentine, ali je u situaciji jedan na jedan sa golmanom Dragovskim šutirao pored stative.

Dobru priliku desetak minuta kasnije propustio je Muriel, čiji udarac je takođe šutirao pored gola.

Sve to polovinom drugog dijela kaznila je Fiorentina i udvostručila vođstvo pogotkom svog najvećeg pojačanja proteklog ljeta.

Federiko Kjeza odlično je sve uradio na desnoj strani i „poslužio“ loptu za Franka Riberija koji je u svom drugom meču kao starter postigao svoj prvenac u Seriji A – 2:0.

Činilo se tada da će se Fiorentina izvući iz "blata“ i to upravo preko onih od kojih se najviše očekuje, ali upornost domaćih isplatila se u završnici.

Šest minuta prije kraja meča Papu Gomez je centrirao na peterac za Josipa Iličića, a rezervista Atalante u padu je uspio da uputi udarac i matira Dragovskog.

Prava drama tek je slijedila, a junak je trebao da bude drugi hrvatski internacionalac u dresu Atalante, Mario Pašalić.

U 91. minutu on se odlično snašao u petercu i postigao gol za 2:2, međutim, intervencija iz VAR sobe spasila je Fiorentinu.

Gol je poništen zbog igranja rukom De Rona,pa su srpski reprezentativac Nikola Milenković i njegovi saigrači iz Fiorentine mogli da odahnu.

Ali ne zadugo.

Desetak minuta trebalo je još da izdrže gosti, odnosno samo još da odbrane korner.

Badelj je izbio loptu poslije ubacivanja, ali samo do Kastanja koji je „raspalio“ vanjskom sa ivice šesnaesterca i pogodio donji desni ugao za 2:2 i delirijum na stadionu atleti Azuri.

Atalanta je poslije ovog remija na petom mjestu tabele, dok Fiorentini predstoji grčevita borba da se pomjeri sa dna.