Bravo Filipe! "Orlići" ostali u igri za EURO!

Uprkos još jednom blijedom izdanju, mlada reprezentacija Srbije uspjela je da savlada Bugarsku u Sofiji.

Bugarska-Srbija-U21-kvalifikacije-Evropsko-prvenstvo Izvor: MN PRESS

Treća sreća!

Mlada reprezentacija Srbije upisala je prvu pobjedu u tekućim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo i tako ostala u trci za prvim mjestom i direktnim plasmanom na završni turnir, koji će se 2021. održati u Mađarskoj i Sloveniji (drugo mjesto donosi baraž).

Poslije poraza od Rusije u gostima (0:1) i remija sa Letonijom kod kuće (1:1), "orlići" su u Sofiji savladali Bugarsku 1:0.

Junak utakmice bio je "rezervista" Filip Stuparević, koji je u 87. minutu sjajno šutirao sa dvadesetak metara.

Doskorašnji fudbaler Voždovca, koji je sada kao član Votforda na pozajmici u češkom Pribramu, ušao je u igru u 69. minutu umjesto Ivana Ilića, što se ispostavilo kao odličan potez novog selektora ove generacije, Ilije Stolice.

Bez obzira na promjenu selektora (Stolica je nedavno naslijedio Nenada Milovanovića), nije bio vidan veći pomak u igri srpskog tima, ali je najvažnije da su osvojena tri boda, što će sigurno uticati na samopouzdanje ovih momaka za narednu utakmicu - u utorak, protiv vodeće Poljske u gostima.

Ranije danas Rusija i Poljska odigrale su 2:2 u Ekaterinburgu, a Estonija je kao domaćin savladala Letoniju 2:1.

TRENUTNO STANJE NA TABELI JE: Poljska (3 utakmice) 7 bodova, Rusija (3) 5, Srbija (3) 4, Bugarska (3) 4, Estonija (3) 3, Letonija (3) 1.

Četvrto kolo (15. oktobar): Letonija - Bugarska, Poljska - Srbija, Estonija - Rusija.

Direktan plasman obezbijediće prvoplasirana ekipa, dok će drugoplasirana u plej-of.