Magija Josipa Iličića uspavala Atalantu (VIDEO)

Ogromno iznenađenje u Bergamu.

Atalanta - SPAL 20. kolo Serija A Josip Iličić gol petom VIDEO Izvor: Guliver/Getty Images/Emilio Andreoli

Kada je  u 16. minutu spektakularan gol, nakon asistencije Duvana Zapate, postigao Josip Iličić i osigurao prednost Atalanti u duelu sa SPAL-om, očekivalo se da tim iz Bergama napuni mrežu rivala.

Ipak, u nastavku meča viđen je veliki preokret i jedno od najvećih iznenađenja, ne samo 20. kola Serije A, nego i dosadašnjeg dijela prvenstva.

ATALANTA - SPAL 1:2 (1:0)

Fenomenalno je Slovenac rođen u Prijedoru iskoristio ubacivanje sa lijeve strane, izveo majstoriju petom i pogodio za 1:0.

Uživajte...

Ipak, posljednji duel 20. kola Serije A donio je neočekivan preokret u nastavku susreta.

Šta se desilo sa Atalantom u nastavku? Teško je objasniti.

Gosti su u drugom poluvremenu zaigrali mnogo bolje, domaći su stali, te omogućili timu iz Ferare da dođe do potpunog preokreta i bijega sa začelja tabele.

Mrežu Atalante prvo je u 54. minutu pogodio Andrea Petanja, nekadašnji igrač tima iz Bergama, koji se "pretplatio" na golove protiv svog bivšeg kluba. Večerašnji pogodak bio mu je već peti na četiri susreta koliko je odigrao protiv "boginje".

Izvor: Guliver/Getty Images/Marco Luzzani

Samo šest minuta kasnije, na semaforu je zasijalo 1:2. Ovaj put strijelac je bio Matija Valoti.

Čuvar mreže Etrit Beriša, koji je na pozajmici u SPAL-u upravo iz Atalante, pravio je ogromne probleme domaćim, te je u drugom poluvremenu odbranio nekoliko sjajnih pokušaja tima iz Bergama i sačuvao svoju mrežu do kraja susreta.

Poslije eliminacije u Kupu Italije od Fiorentine (1:2), identičan poraz Atalanta je doživjela i u duelu sa SPAL-om, te je očigledno u velikom padu forme.

Tim Đampjera Gasperini tako je ostao na petoj poziciji, te je nakon ovog kola "sklinuo" sa pozicije koja vodi u Ligu šampiona, na kojoj je sada Roma.