Sada su na vrhu ABA lige - sami: U Beograd dolaze kao lideri!

Na čelu tabele sada je jedan tim usamljen

Sada su na vrhu ABA lige - sami: U Beograd dolaze kao lideri! Izvor: MN PRESS

Mornar je bio u seriji od tri uzastopna poraza, ali je reagovao kako je i bilo očekivano – pobjedom protiv Borca iz Čačka 86:72. Na taj način, u odsustvu kažnjenog trenera Mihaila Pavićevića ostvarili su skor 13-3 i ostali u vrhu tabele ABA lige.

Bez povrijeđenog plejmejkera Džejkoba Pulena, a sa raspucanim Nemanjom Gordićem i Markom Jeremićem (po pet trojki), Barani su do poluvremena stekli vođstvo 54:45, a u nastavku su mirno povećavali "plus" do 77:54.

Barani su ovim trijumfom sami zauzeli vrh tabele, a najzaslužniji za takav epilog bili su upravo Gordić (22) i Jeremić (19).

Poslije ovog meča crnogorski tim pripremaće se za daleko gostovanje Uniksu u Evrokupu, poslije čega ih očekuje derbi ABA lige protiv Mege u Beogradu.

Najefikasniji igrač Borca bio je Brajs Džons i bio je jedini sa dvocifrenim učinkom u napadu. Borac je i poslije ovog kola ostao na četiri pobede, uz 11 poraza.

MORNAR: Gabrijel 11 (3/5 za tri), Nidam 2, Jeremić 19 (6/11 za tri), Gordić 22, Šehović 2, Smit 6, Vajthed 10, Lazić 2, Hamilton 2, Vranješ 7, Bjelica, Luković 3.

BORAC: Tornton 6, Smit 7, Miletić 9, Gavrilović 3, Kočović 7, Nerandžić, Karapandžić 5, Novaković 5, Džons 20, Todorović 5, Čarapić 5.