Partizan izgubio u drami! Šok za crno-bele u Hrvatskoj, kroz produžetak do novog poraza!

Nakon 45 minuta košarke završen je meč u Zadru, koji je pripao domaćinu - 96:94.

Zadar - Partizan 96:94 Izvor: MN PRESS

Peti uzastopni poraz Partizana u regionalnom takmičenju, a ovaj nakon neverovatne drame i 45 minuta košarke u Zadru.

Ognjen Jaramaz je trojkom na sekund pre kraja doneo izjednačenje i produžio meč u Zadru, ali crno-beli u tom periodu, bez Perkinsa koji je morao da odmori zbog pet ličnih, nisu mogli do pobede.

Presudila je fantastična serija Dominika Mavre koji je blistao u trećoj i četvrtoj četvrtini, a zatim nastavio sa sjajnim potezima i u dodatnih pet minuta igre.

ZADAR - PARTIZAN 96:94 (19:17, 22:20, 20:18, 22:28, 13:11)

Nakon Borca, Budućnosti, Cedevita Olimpije i Igokee, Partizan je izgubio i od Zadra, koji ovom pobedom beži sa dna tabele. To je bio šesti trijumf hrvatskog tima, koji je fantastičnom partijom protiv oslabljenog Partizana stigao do zaslužene pobede.

Sašo Filipovski na meču u hrvatskoj nije mogao da računa na Markusa Pejdža, Erika Miku, Vila Mozlija i Novicu Veličkovića, što se posebno videlo u trenucima kada je crno-belima falilo iskustva. Skraćena rotacija donela je minuta za trojicu mladih košarkaša, Stefanovića, Radovanvića i Jovanovića, koji su ostavili dobar utisak.

Crno-beli su se i pre ovog meča u potpunosti okrenuli Evrokupu, gde imaju priliku da se pobedama protiv Trenta i Metropolitansa plasiraju u nokaut fazu takmičenja. Sa skorom 7-11 u ABA ligi, plej-of je izmakao ove sezone.

Zadar: Karter 17, Jordano 12, Džastin 11, Palokaj 4, Brala, Vuković 11, Junaković 2, Buljan, Mavra 20, Onaku 11, Planinić 2, Kraljević 6

Partizan: Zagorac 8, Pejdž, Dangubić 4, Stefanović, Jaramaz 19, Perkins 18, Jovanović, Janković, Radovanović 3, Tomas 24, Trifunović 18