Igokea primila 31 poen za četvrtinu, a onda slavila u trileru! Povratnik Robinson riješio dramu u Laktašima!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Amerikanac pogodio šut za pobjedu samo tri sekunde prije kraja.

aba liga igokea borac 91 89 džejms robinson pogodio za pobjedu Izvor: Aba-liga.com/KK Igokea/Nenad Vuruna

Košarkaši Igokee pobjedom su otvorili sezonu, ali ne po ukusu trenera Dragana Bajića.

Njegova ekipa, prepoznatljiva po dobroj odbrani, slavila je 91:89 protiv Borca iz Čačka koji joj je u trećem periodu ubacila čak 31 poen.

U tom periodu gosti su stigli do preokreta poslije prvog poluvremena koje je završeno vođstvom Igokee 47:42, za šta su najzaslužniji bili Antabija Voler i povratnik u ekipu Džejms Robinson, koji će izrasti u junaka utakmice.

Međutim, Borac je odlično odigrao treću četvrtinu u kojoj je imao i devet poena, da bi Markel Starks trojkom u posljednjim trenucima smanjio prednost gostiju i najavio pravu dramu u posljednjih deset minuta.

Iako su Čačani imali i dvocifrenu prednost, Igokea je upravo preko Starksa i Tanaskovića koji je odlično koristio svoje minute u posljednjem periodu vratila egal i potpunu neizvjesnost.

U rezultatskoj klackalici u posljednjih par minuta Borac je bio taj koji morao da stiže dva ili tri poena prednosti, uspjevao je i da pređe u vođstvo petom trojkom odličnog Hantera Hejla, ali Igokea se i dalje pitala o konačnom ishodu.

Za pravu dramu pobrinuo se Lautaro Lopez odličnom solo akcijom i polaganjem za 89:89 samo 11 sekundi prije kraja, a Bajić je učinio ono što je bilo logično – zatražio minut odmor pred odlučujući napad.

Nije to išlo potpuno tečno, loptu je uzeo Džejms Robinson, a onda tri seknde prije kraja pogodio sa distance za 91:89 i pobjedu jer Hejlov pokušaj sa pola terena nije bio ni blizu obruča.

Robinson i Starks sa po 15, te ilić i Voler sa po 13 poena bili su najefikasniji kod Igokee, dok su Hejl i Todorović postigli po 17 poena za Borac.

IGOKEA - BORAC (21:15, 26:27, 19:31, 25:16)