Da li je Zvezda oštećena u Istanbulu? Sudije oduzele poen crveno-bijelima, pogledajte spornu situaciju! (ANKETA)

Crvena zvezda je izgubila za jedan poen. Da li je to baš ovaj?

efes crvena zvezda stefan lazarević pogodak za dva ili tri poena Izvor: Sportklub/Printscreen

Crvena zvezda je vodila cijelu posljednju četvrtinu, borila se, a na kraju je izgubila jednim poenom razlike. A taj jedan poen joj je prvobitno bio dodijeljen!

Kada je Nikola Kalinić pogodio trojku uz faul na četiri minuta uz fazl na semaforu je pisalo 80:74. Otišlo se na tajm-aut, a kada su se igrači vratili na teren i Kalinić stao da izvede slobodno bacanje Zvezda je stajala na 79 poena! Šta se desilo?

U minutu odmora sudije su odlučile da pogodak koji je Stefan Lazarević postigao pri rezutlatu 74:72 za Crvenu zvezdu proglase za dvojku!

Lazarević je na 4:49 do kraja pogodio sa centralne pozicije, a sudije su prvo dodijelile trojku i rezultat je bio 77:74 za Crvenu zvezdu. Potom su se skoro dva minuta kasnije predomislile, odlučile da je on gazio liniju i to preinačile u dvojku!

Pogledajte tu situaciju:

Vrhovi prstiju Stefana Lazarevića jesu bili na samoj ivici linije za tri poena. Ali ostaje pitanje da li je ovo dvojka ili trojka i da li bi se nešto promijenilo da je prvobitna odluka sudija ostala.

Treba pomenuti da je pravilo Evrolige da u slučaju nedoumice ostaje prvobitna odluka donijeta na terenu, što znači da su sudije morale da imaju jasan dokaz da je Lazarević nagazio liniju za tri.

Da li je Lazarević dao dvojku ili trojku?