NLB: Zvezda maršira ka opstanku

Crveno-bijeli razbili Olimpiju 92:77 u pretposljednjem kolu regionalnog takmičenja i napravili korak ka opstanku. Rikardo Marš ubacio 30 poena.

NLB: Zvezda maršira ka opstanku Izvor: MONDO

Crvena zvezda je nadomak opstanka u NLB ligi. Pobjedom nad Olimpijom u 25, pretposljednjem kolu napravila je značajan korak ka ostvarenju cilja. Sada ima pobjedu više od Zadra, koji u 17 sati igra protiv Hemofarma.

Zadrani moraju da savladaju i Vrščane i Široki kao gosti u posljednjem kolu da bi se uopšte nadali opstanku. Zvezda bi trijumfom protiv Zagreba obezbijedila učešće u NLB ligi i u narednoj sezoni.

Da crveno-bijelima prija da igraju u nedeljnom matineu vidjelo se već na početku utakmice. Pred oko 4.500 gledalaca u Pioniru, dovoljna im je bila prva četvrtina da razbiju evroligaša iz Ljubljane:

Crvena zvezda - Olimpija 92:77 (26:12, 17:16, 30:25, 19:17)

Blistao je Rikardo Marš. Dao je 30 poena, od kojih 14 već u prvoj dionici, do poluvremena je već bio na "koti 22". U uvodu je najveću podršku imao u Urošu Nikoliću, koji je poslije deset minuta imao deset poena i sedam skokova.

I prvu pobjedu u sezoni Zvezda je ostvarila u terminu "nedjelja u 12". Tada je stradala Cibona, a sada i Olimpija, koja je još ranije obezbijedila učešće na završnom turniru NLB lige.

Silno motivisani krenuli su igrači Mihajla Uvalina od starta. Nije se vidjelo da ih pritiska imperativ pobjede, pa su gazili protivnika kao u transu.

Marš je nemilosrdno punio goste, Nikolić hvatao lopte...

Zvezda je povela 8:2, pa 22:9, do 26:12 što je bio rezultat prve četvrtine. Tada je već bilo jasno da anemična ekipa Jurija Zdovca ne može da se odupre Maršu i saigračima.

Razlika je rasla i u drugoj četvrtini do tada maksimalnih 42:23.

Gosti su imali očajan procenat šuta, lako su gubili lopte... Jedini koji je pokušavao da parira crveno-bijelima bio je Sašo Ožbolt, u prvom poluvremenu dao je deset poena, bez promašaja, ali je i on izgubio tri lopte.

Na odmor se otišlo sa 43:28.

Kada je poslije tehničke greške Gorana Jagodnika Zvezda došla na "plus 21" (51:30) počela je serija Olimpije - 10:2. Međutim, to je bio samo posljednji trzaj "zmajčeka".

Na drugoj strani razigrao se i kapiten Bojan Bakić, koji je 15 od ukupno 16 poena, postigao u drugom poluvremenu. Vujadin Subotić i Aleksandar Cvetković stigli su do 13 poena, Uroš Nikolić do 11, uz osam skokova...

Mladi Cvetković je iz četiri pokušaja pogodio tri trojke, od Zvezdinih šest.

Crveno-bijeli su imali najveće vođstvo 88:64 da bi utakmicu završili sa 22 poena više - 92:77.

Vilijam Kendrik Gregori je bio najefikasniji kod Olimpije sa 15 poena, Ožbolt se zaustavio na 14, a Goran Jagodnik na 12.

"Čovjek ostane bez teksta kada se najvažnija utakmica dobije na ovakav način", izjavio je Uvalin.

"Presudila je naša igra u odbrani u prvoj četvrtini i energija moje ekipe. Hvala igračima, ali i navijačima. Pokušaćemo da pobijedimo i u Zagrebu, ali nadamo se da će nas pogledati i sreća kada su ostali rezultati u pitanju",
dodao je trener Zvezde.

Nadovezao se kapiten Bakić:

"Igrali smo timski i ostvarili izuzetno važnu pobjedu. Nadamo se da će Hemofarm da savlada Zadar".

A Hemofarm je, nešto kasnije u nedjelju. ostvario nadanja crveno-bijelih...

NIMBURK: Nimburk - Zagreb 83:74

TABELA: Partizan mt:s 17-8, Krka 17-8, Olimpija 16-9, Budućnost 14-11, Zagreb 14-11, Cedevita 13-12, Hemofarm 13-12, Radnički 12-13, Nimburk 12-13, Igokea 11-14, Široki 11-14, Cibona 10-15, Crvena zvezda 8-17, Zadar 7-18.