Bauerfeind liga: Dvije pobjede Vrbasa u Zagrebu za prvo mjesto pred završni turnir u Banjaluci!

Banjalučani opravdali ulogu favorita protiv Zagrepčana i Bišćana.

kki vrbas pobijedio zagreb Izvor: KKI Vrbas Banjaluka, promo

Košarkaški klub invalida Vrbas pobijedio je domaći Zagreb sa 50:33 (11:11, 11:10, 13:4, 15:8) u utakmici petog kola regionalne Bauerfeind lige.

Zagrepčani su pružili snažan otpor favoritu što potvrđuje da su Banjalučani poslije prvog poluvremena vodili sa minimalnih 22:21.

U nastavku je sve došlo na svoje mjesto, te je KKI Vrbas došao do zasluženog trijumfa 50:33. Elvir Modronja sa 17 poena bio je najefikasniji u pobjedničkom sastavu, dok je kod domaćih Stipan Pešić ubacio 12 poena.

Pobjedom protiv Una Sane 63:49 (15:15,13:8,25:14,11:12) igrači Košarkaškog kluba invalida Vrbas su regularno dio sezone u regionalnoj Bauerfeind ligi su završili na prvom mjestu.

Rezultatska neizvjesnost trajala je u prvom poluvremenu koje su Banjalučani dobili 27:23. Rapsodija Vrbasa je uslijedila u nastavku utakmice u kojoj su u svemu nadigrali tim iz Bihaća.

Na kraju su slavili sa 63:49 uz 21 poen Ante Štimca, jedan manje je dao Elvir Modronja, dok je kod poražene ekipe najbolji bio Ramo Rekanović sa 23 poena.

Sada predstoji završni turnir koji će se odigrati u Banjaluci.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!