KLS: Crvena zvezda pobijedila i Megu!

U dramatičnoj penal završnici, pobjedu Crvenoj zvezdi nad Mega Vizurom donio je Boris Bakić pogocima sa linije slobodnih bacanja, tri sekunde prije kraja.

KLS: Crvena zvezda pobijedila i Megu! Izvor: MONDO

U preostalom vremenu, Aleksandar Mitrović pokušao je da izbori produžetak, ali je ostalo 81:84.
Crvena zvezda dobila je treću od posljednje četiri utakmice u Superligi i poslije sedam odigranih kola predstavlja najozbiljnijeg kandidata za četvrto mjesto koje donosi pravo na "vajld kard" za učešće u NLB ligi naredne sezone.

U dramatičnoj penal-završnici, pred oko 1.200 gledalaca u Hali sportova na Novom Beogradu: Mega Vizura - Crvena zvezda 81:84 (18:21, 16:22, 18:20, 29:21)!

Utakmica je riješena u posljednja dva minuta, koja su sa prekidima trajala gotovo 15 minuta. U seriji brzih faulova na obje strane i ne baš sigurnog izvođenja slobodnih bacanja, crveno-bijeli su uspjeli da odbrane tri poena razlike, koliko su imali i na početku penal ruleta.

Tri sekunde prije kraja, pri rezultatu 81:82, kapiten gostujućeg tima Boris Bakić ubacio je oba slobodnjaka, a za preostalo vrijeme, košarkaš Partizana na pozajmici u Mega Vizuri, Aleksandar Mitrović, pokušao je da pretrči teren i postigne trojku sa osam metara, ali je šut za produžetak završio na obruču - 81:84!

U posljednja četiri kola, ekipa Saše Nikitovića dobila je Metalac (91:81), FMP (90:79) i Mega Vizuru, a izgubila od Partizana (77:118), s tim da crveno-bijeli imaju i neodigranu utakmicu protiv OKK Beograda.

MEGA VIZURA: Milisavljević 26, 3 sk, 3 as, Bojić, Nikolić 2, Cvetković 2, Matović, Mićić 4, Luković, Reljić, Cantekin 2, 13 sk, Mitrović 8, 6 sk, Đekić, Jelovac 17, 9 sk.

CRVENA ZVEZDA: Cvetković 12, Drča, Čvorović, Dragićević 18 (5/6 za tri), 7 sk, Radosavljević, Balaban, Lešić 4, 8 sk, Nedović 7, Nikolić 10, 6 sk, Marinković, Subotić 15, Bakić 18, 12 as, 4 sk.

Metalac - OKK Beograd 19.30

TABELA: Partizan mt:s 6-1, Radnički 5-2, Hemofarm 5-2, Crvena zvezda 3-3, OKK Beograd 2-3, Metalac 2-4, FMP Železnik 2-5, Mega Vizura 1-6.