NBA: Memfis pritjerao Sparse uza zid

Osmi nosioci Zapadne konferencije poveli sa 3:1 protiv najboljeg tima regularnog dijela sezone. Dalas nadigrao Portland, Denver odložio eliminaciju.

NBA: Memfis pritjerao Sparse uza zid Izvor: MONDO

Memfis Grizlis nalaze se na pragu jednog od najvećih iznenađenja NBA plej-ofa u posljednjih dvadesetak godina.

Dobivši i drugu utakmicu na svom parketu (104:86), oni su poveli protiv San Antonio Sparsa sa 3:1 i imaće čak tri šanse da se plasiraju u polufinale Zapada.

Otkako se prvo kolo plej-ofa igra na četiri dobijene utakmice, jedini osmi nosilac kojem je to pošlo za rukom bili su Golden Stejt Voriorsi protiv Dalasa 2007. godine.

"Znamo da nas mnogi nisu očekivali ovdje. Idemo dalje utakmicu po utakmicu, a želimo da završimo posao u srijedu u San Antoniju", rekao je Majk Konli, najefikasniji u pobjedničkom timu sa samo 15 poena!

Plejmejker Sparsa Toni Parker takođe tvrdi da će njegova ekipa gledati samo da se koncentriše na utakmicu broj pet.

"Frustrirani smo, kako da ne budemo? Čitavu sezonu smo igrali za prednost domaćeg terena, a sada smo na poraz od ispadanja u prvom kolu... Najvažnije je smanjiti na 3:2 i izboriti još jednu šansu da pobijedimo u Memfisu".

San Antonio je na poluvrijeme otišao sa prednošću od 50:48, da bi "grizliji" dobili treću četvrtinu sa 30:15. Trener Sparsa Greg Popović je šest minuta prije kraja - pri 94:74 - povukao startere sa terena...

Serija Dalasa i Portlanda je najujednačenija u prvom kolu, s obzirom na to da jedino u njoj nije viđena pobjeda gostujućeg tima.

Mavsi su poslije prokockanih "plus 23" u subotu, prilično lako izašli na kraj sa Blejzersima kod kuće - 92:83, uz izvanredne role Tajsona Čendlera i Džejsona Terija, kao i čak 14 asistencija Džejsona Kida.

Predrag Stojaković zabilježio je devet poena za 25 minuta provedenih na parketu.

Denver je kao domaćin konačno uzeo jednu utakmicu Oklahomi, međutim, trebalo bi da se dogodi čudo pa da preokrene na 4:3 i plasira se u dalje takmičenje. Nijedan tim u istoriji NBA lige nije uspio da se vrati poslije poraza u prve tri utakmice.