NBA: Nil spasio Mamuze, Durant može sam

Geri Nil trojkom donio produžetak San Antoniju za kasniju pobjedu nad Memfisom. Posao završili Majami i Oklahoma, za koju je Durant dao 41 poen.

NBA: Nil spasio Mamuze, Durant može sam Izvor: MONDO

Geri Nil je junak San Antonija. Novajlija (ali ne sa drafta) spasio je bruke najbolji tim Zapada u regularnom dijelu sezone i eliminacije od Memfisa u petoj utakmici. Međutim, Mamuze će imati težak posao, jer Grizliji i dalje vode u seriji - 3:2.

A tako blizu je Memfis bio plasmana u polufinale konferencije. Od tog podviga dijelilo ga je 1,7 sekundi. Tada je Nil primio loptu, napravio korak i digao se na šut za tri poena i izjednačenje. I pogodio je, preko O Džej Meja, uz zvuk sirene - 97:97.

Demoralisani gosti su lako položili oružje u dodatnih pet minuta, pa je San Antonio produžio seriju - 110:103.

Manu Đinobili je za pobjednički tim dao 33 poena, a Toni Parker 24, od kojih šest u produžetku (imao je i devet asistencija).

Memfisu nije pomoglo ni to što je Zek Rendolf, od ukupno 26 poena, čak 18 postigao u četvrtoj četvrtini i produžetku. Imao je i 11 skokova, dok je njegov saigrač Mark Gasol uhvatio čak 17 lopti (uz 11 poena).

Majami i Oklahoma su završili posao - 4:1.

Lebron i ekipa stigli su do polufinala Istoka i derbija sa Majamijem:

"Pojeli smo doručak i sada se spremamo za ručak", plastično je Džejms objasnio eliminaciju Filadelfije i predstojeće okršaje sa Seltiksima.

Najbolji u četvrtoj pobjedi nad Filadelfijom (97:91) bio je Dvejn Vejd, sa 26 poena, dok je Kris Boš, uz 22 poena imao i 11 skokova. Džejms je ubacio 16 poena, ali tome dodao 11 skokova i sedam asistencija.

"Filadelfija nas je spremila za Boston. Sada smo spremni", poručio je Vejd.

Andre Iguodala i Elton Brend bili su najefikasniji kod gostiju (po 22p).

Kevin Durant je ostvario svoj plej-of rekord karijere. Ubacio je 41 poen za prolaz dalje Oklahome, koja je rezultatom 4:1 u seriji izbacila Denver - 100:97. Durant je preuzeo sve u svoje ruke i postigao posljednjih devet poena za domaćina.

Prethodno, u posljednjoj dionici Denver je imao "plus devet", ali mu ni to nije bilo dovoljno da produži seriju.