Završena "Liga 6", startuje plej off

"Liga 6" BiH završena je mečevima 10. kola. U polufinale se plasirali Igokea, Široki, Mladost i Borac Nektar.Čapljina i Bosna završili sezonu.

Završena "Liga 6", startuje plej off Izvor: MONDO

U posljednjem kolu, koje nije donosilo ništa što se tiče plasmana ekipa Igokea je savladala Čapljinu 90:50 (23:10, 30:14, 12:13, 25:13) i samo potvrdila lidersku poziciju pred start plej ofa.

Odmah na startu Igokea je povela 18:2 i praktično riješila pitanje pobjednika, a svi košarkaši domaćih postizali su poene.

Najefikasniji je bio Florens sa 14, Đurica i Vitkovac su postigli po 10 poena. U ekipi Čapljine najefikasniji je bio Fekete koji je postigao 15 , Lerić je postigao 12 poena.

Široki  je nakon poraza od Mladosti u Mrkonjić Gradu na Pecari svladala Borac u posljednjem kolu regularnog dijela takmičenja 80:59 (22:7, 16:20, 21:14, 21:18). Slično kao Igokea protiv Čapljine i Široki je protiv Borca trijumf osigurao u prvoj četvrtini u kojoj su gostima dozvolili da postignu samo sedam poena.

Najbolji kod domaćina je bio Grgat koji je za samo 14 minuta postigao 15 koševa, Barać je dodao 13 koševa, Štemberger 11 poena.

U poraženom timu Albijanić je imao  i double-double učinak od 12 koševa i 12 skokova, Tošić je takođe dodao 12 koševa, a Pavlović 11.
Bosna je u petak pobijedila Mladost  94:88.

U polufinalu se sastaju Igokea-Borac i Široki-Mladost. U finale će ekipe koje prve dođu do dvije pobjede. (MONDO)