NBA: Vejd razbio Boston, brejk Memfisa

Majami pobijedio Boston 99:90, a Memfis napravio brejk protiv Oklahome 114:101 na startu polufinala konferencija.

NBA: Vejd razbio Boston, brejk Memfisa Izvor: MONDO

Majami je prilično lako dobio prvi meč polufinala Istoka protiv Bostona - 99:90. Dvejn Vejd je bio nezaustavljiv, postigao je 38 poena, uz šut 14/21, a čak 23 poena ubacio je u prvom poluvremenu.

Najjaču podršku je imao u Džejmsu Džonsu, koji je sa klupe dodao 25 poena. Pobjedniku u šutiranju trojki na Ol staru je to rekord karijere kada su utakmice plej-ofa u pitanju. Ubacio je pet trojki iz šest pokušaja.

Nije podbacio ni Lebron Džejms, učestvovao je u pobjedi sa 22 poena, šest skokova i pet asistencija.

S druge strane raspoložen je bio sam Rej Alen (25 poena). Pol Pirs se zaustavio na 19 poena, a Nenad Krstić je za šest minuta na parketu "upisao" samo dva skoka.

Pirs je sedam minuta prije kraja utakmice isključen zbog dve tehničke greške napravljene u razmaku od 59 sekundi. Prvo je ušao "u klinč" sa Džonsom, a onda je načinio prekršaj nad Vejdom.

Boston je u regularnom dijelu sezone dobio prva tri meča protiv Majamija, koji je sada ostvario drugu uzastopnu pobjedu nad Seltiksima.

Domaćin je svo vrijeme vodio, a najveću prednost imao je početkom treće dionice - 19 poena razlike. Boston se vratio "u igru" serijom 12:0, ali je Majami uspio da odoli i vrati se na desetak poena razlike što je održavao do kraja.

Naredni meč isti rivali igraće na istom mjestu, u American airlines areni u noći između utorka i srijede.

Grizliji se ne bude iz zimskog sna, i dalje sanjaju...

Pošto su eliminisali najbolji tim Zapada, San Antonio, napravili su brejk na startu serije protiv Oklahome - 114:101.

Domaćin nije imao rješenje da zaustavi Zeka Rendolfa i Marka Gasola pod košem. Rendolf je ostvario plej-of rekord karijere - 34 poena, uz deset uhvaćenih lopti, i bio je najzaslužniji za trijumf Memfisa. Gasol je dodao 20 poena i 13 skokova.

To je bio tek drugi put u sezoni da njih dvojica na istoj utakmici postignu bar po 20 poena.

Tako su ostali uzaludni poeni (33) i skokovi (11) Kevina Duranta na drugoj strani, kao i učinak Rasela Vestbruka (29p, 8sk, 6as), koji je doduše imao sedam izgubljenih lopti.

Oklahoma će priliku za revanš imati dva dana poslije poraza.

Prethodno, u noći između ponedjeljka i utorka startovaće i serije Čikago - Atlanta i LA Lejkers - Dalas.