EL (juniori): Krah "pantera" u nastavku

FMP doživio i drugi poraz na "Nike IJT" turniru Evrolige u Barseloni - 65:86 protiv Zagreba, mada je na poluvremenu vodio sa 11 poena razlike.

EL (juniori): Krah "pantera" u nastavku Izvor: MONDO

Poslije titula osvojenih 2008. i 2009, odnosno drugog mjesta na kontinentu 2010, juniori FMP Železnika ove godine neće igrati u finalu.

Porazom od Zagreba 65:86 (20:15, 21:15, 9:24, 15:32) "spustili" su skor u grupi na 0-2, pa će za njih subotnji meč sa INSEP-om (repriza prošlogodišnjeg finala) predstavljati puku formalnost.

Sve je išlo dobro po "pantere" do poluvremena, na koje su otišli sa rekordnom prednošću - 41:30.

Zagreb je poslije odmora napravio seriju od 14:2 i poslije nekoliko minuta "lomljenja" rezultata prešao u osjetnije vođstvo. Na kraju su Hrvati zahvaljujući seriji od 8:0 slavili i ubjedljivije nego što je realno trebalo...

Bek "mrava" Dominik Mavra bio je igrač utakmice sa 31 poenom i osam skokova, Mario Hezonja dodao je 20, a njihov najveći talenat Dario Šarić 17 poena.

Kod FMP-a su najefikasniji bili Stefan Popovski-Turanjanin i Nikola Vorkapić sa po 12 poena. Momci iz Železnika imali su 15 skokova više, ali i 25 izgubljenih lopti - deset više od protivnika.

Zagreb je svojom drugom pobjedom stigao nadomak finala, a pobjednik B grupe i drugi finalista najvjerovatnije će postati bolji iz meča Crvena zvezda - Žalgiris.

(MONDO, foto: MN Press - arhiva)