KOŠARKA: Široki poveo protiv Mladosti

Košarkaši aktuelnog šampiona BiH dobili prvu utakmicu polufinala plej ofa protiv Mladosti iz Mrkonjić Grada 90:72.

KOŠARKA: Široki poveo protiv Mladosti Izvor: MONDO

Široki je pred domaćom publikom opravdao ulogu favorita i slavio  ubjedljiv trijumf. Već u prvoj četvrtini košarkaši Ivana Velića stigli su do dvocifrene prednosti 24:13.

U drugoj četvrtini gosti dolaze do daha i ne dozvoljavaju domaćinu da se još više odlijepi tako da je Široki imao 11 poena prednosti na poluvremenu (48:37).

U drugom poluvremenu izašla je jedna nova razigrana Mladost, koja je uspjela doći na samo dva koša minusa. Ipak nisu imali snage za potpuni prekoret , Široki je odgovorio novom serijom poena i ponovo je domaćin imao dvocifrenu razliku (69:59)

Mladost se puno istrošila u trećoj četvrtini, a u posljednjoj je do izražaja došao veći izbor igrača Ivana Velića i na kraju je Široki zabilježio ubjedljiv trijumf.

Najbolji kod domaćih bili su Štemberger sa 14, Ramljak i Barać sa 13, te Grgat sa 12 koševa.

Kod ekipe Mladosti je Komatina  je ostvario i double-double učinak od 22 koša i 12 skokova, Velimirović je ubacio 17, Bocka 14, a Milošević 13.

U nedelju u drugom polufinalu snage će odmjeriti Igokea i Borac Nektar.

Široki TT Kabeli – Mladost 90:72
(24:13, 24:24, 21:22, 21:13)

ŠIROKI: Štemberger 14, Planinić, Pilepić 2, Naletilić, Bilinovac, Ramljak 13, Peršić 8, Špralja 10, Šakić 9, Barać 13, Morović 9, Grgat 12. Trener: Ivan Velić.
MLADOST: Pekez, Ivanić, Kalajdzija, Milošević 13, Komatina 22, Delić, Vidović, Kežić 2, Andjelić, Velimirović 17, Jovanović 4, Bocka 14. Trener: Goran Sladojević.