EL: Peković i Lo za prvu pobjedu!

Partizan mt:s "prelomio" Šarlroa u posljednjoj četvrtini - 91:81. Amerikanac uz 26 poena imao sedam asistencija, Peković dao 21 poen.

EL: Peković i Lo za prvu pobjedu! Izvor: MONDO

Partizan je ostao u trci za prva četiri mjesta, odnosno plasman u Top 16 - što je najvažnije - ali u većem dijelu utakmice nije prikazao igru koja obećava još mnogo pobjeda u ovako kvalitetnoj grupi.

Tek u posljednjoj četvrtini su crno-bijeli uspjeli da popune rupe u odbrambenom bedemu i na drugoj strani postignu dovoljno koševa da izbjegnu napetu završnicu, u kojoj bi belgijski tim bio veoma opasan - jer ne bi imao šta da izgubi.

Šarlroa je u više naleta pokazao da mu sedam-osam poena zaostatka ne predstavlja naročiti problem i zato su od ogromnog značaja bile ukradene lopte Mačvana, Loa i Čakarevića, blokada Pekovića, odbrana "u meso" koju su u finišu igrali Lučić i Milosavljević...

Dok je Nikola Peković bio nezadrživ u prvom poluvremenu, Ejsi Lo je "eksplodirao" u drugom, kada je postigao 18 od svojih 26 poena.

Iako se vidjelo da mu smeta povreda (okliznuo se na treningu dva dana prije meča), bivši plejmejker Atlante i Golden Stejta radio je sve - vukao kontre i asistirao brzonogom Milosavljeviću, poentirao poslije akrobatskih ulaza pod koš i trojkom postavio konačnih 91:81, pošto je dobio loptu od Pekovića okruženog trojicom čuvara!

U ekipi Šarlroa glavnu riječ su vodili Amerikanci, ali se odličnim pokazao i gruzijski krilni centar Tornike Šengelija, koji je postigao hrpu koševa pored, uglavnom, skamenjenih čuvara. Nije se znalo da li je gore pustiti ga da šutira spolja, ili da igra "jedan na jedan".

Upravo Šengelija je košem uz dodatno bacanje izjednačio na 73:73 u 31. minutu, nakon čega je Partizan serijom od 6:0 krenuo u odlučujući nalet.

Partizan je vodio 15:8, 24:17, 43:35 i na poluvremenu 52:44, ali gosti su svaki put pronalazili način da uspostave rezultatsku ravnotežu.

Kris Hil u dva navrata im je trojkama donio "plus dva" (58:60 u 25, odnosno 64:66 u 28. minutu), međutim, crno-bijeli su imali sreće da pogocima van linije 6,75 metara odgovore Lo i Vladimir Lučić.

Može se reći da je tim Šarlroa na ovoj utakmici "živio" od šuta za tri poena.

U prvoj i posljednjoj četvrtini gađali su 0/10, a u drugoj i trećoj 10/16! Gostujući igrači jesu bili rasterećeni, neke šuteve ubacili su "preko ruku", ali im je Partizanova odbrana dala previše otvorenih prilika.

Problem je što četvrtkom u Evroligi igra jedna ekipa, sa sjajnim Milanom Mačvanom, a vikendom u ABA ligi bez njega i tu se gubi dragoceno vrijeme za uigravanje...

Crno-bijeli su ovom pobjedom kupili nedelju dana mira, u međuvremenu će ugostiti Cibonu u tradicionalnom "ex-YU" derbiju, a onda slijedi duel sa Realom. Ako ne bude igrao borbeno i odgovorno kao u posljednjih desetak minuta, Partizan tu neće imati šta da traži.

REZULTATI 3. KOLA I TABELE:

Vrijedne pobjede su pored Makabija i Efesa ostvarili Fenerbahče i Unikaha.

Istanbulski tim imao je skor 0-2, zatim bio na putu da deklasira Nansi ("plus 24") u prvom poluvremenu, da bi na kraju slavio skromnim rezultatom 90:86.

Unikaha je u Njemačkoj šokirala Bamberg košem Bernija Rodrigeza poslije ofanzivnog skoka - 79:78.

Barselona se priključila Montepaskiju, CSKA i Kahi Laboral, koji imaju skor 3-0, a u taj krug bi u petak lako mogao Panatinaikos.

Grupa A

Fenerbahče - Nansi 90:86
/Sefološa 19, 5sk, Gist 13, 3sk, 3as, 3ukr - Samnik 24, Batum 22, 6sk, 6as, 4ukr, 9izg/

Kantu - Bilbao 78:69
/Šermadini 16, 6sk, Micov 9, 5sk - Mumbru 20, Banić 19/

srijeda

Kaha Laboral - Olimpijakos 81:79

TABELA: Kaha Laboral 3-0, Kantu 2-1, Fenerbahče 1-2, Bilbao 1-2, Olimpijakos 1-2, Nansi 1-2.

Grupa B

Bamberg - Unikaha 78:79
/Sloter 16, 6sk, Šuput bez poena, 6sk, 3as - Frilend 18, 7sk/

srijeda

Zagreb - CSKA 47:89

Panatinaikos - Žalgiris (petak)

TABELA: CSKA 3-0, Panatinaikos 2-0, Unikaha 2-1, Bamberg 1-2, Žalgiris 0-2, Zagreb 0-3.

Grupa C

Partizan mt:s - Šarlroa 91:81

Emporio Armani - Efes 54:62
/Galinari 12, 8sk - Barać 16, 7sk, Savanović 8, 3ukr/

Makabi - Real Madrid 88:82
/Farmar 27, 4sk, 5as - Kerol 18, Rejes 15/

TABELA: Real 2-1, Efes 2-1, Makabi 2-1, Partizan mt:s 1-2, Armani 1-2, Šarlroa 1-2.

Grupa D

Uniks - Barselona 65:93
/Lajdej 10, 4sk, 3ukr - Lorbek 24, 5sk, Perović 3, 2sk, 2blk/

srijeda

Montepaski - Galatasaraj 103:77

Olimpija - Prokom 70:62

TABELA: Barselona 3-0, Montepaski 3-0, Galatasaraj 1-2, Uniks 1-2, Olimpija 1-2, Prokom 0-3.

(MONDO, foto: MN Press)