EL: Poraz Efesa, Armani jedva, pobjeda Trife

Makabi pobijedio Efes u Istanbulu. Armani imao više živaca od Šarlroa. Žalgiris pobijedio Bamberg. Nansi pobijedio Kahu Laboral.

EL: Poraz Efesa, Armani jedva, pobjeda Trife Izvor: MONDO

Navijači Efesa nisu vidjeli pobjedu svog tima ni u drugoj ovosezonskoj utakmici Evrolige.

Makabi je pobijedio Efes u dvorani "Sinan Erdem" 79:72 (14:13, 24:22, 21:18, 20:19) poslije tvrde utakmice u kojoj su gosti ipak držali konce igre u svojim rukama.

Izraelski tim je sve vrijeme vodio, najveća razlika je bila +9, a Efes je na 2:40 minuta prije kraja, trojkom Saše Vujačića uspio konačno da izjednači. Međutim, Džordan Farmar je bio meč viner, jer je postigao naredna četiri poena i obezbedio Makabiju treću pobjedu u 4. kolu Grupe C Evrolige.

Efes nikako nije uspjevao da probije magičnu granicu od -3 poena. Agresivnom odbranom i trojkama Vujačića i Čenka Akijola, Efes je pretio, ali je Makabi odbijao svaki napad. Posljednji pokušaj Efesa krenuo je na oko četiri minuta prije kraja, kada je bilo 68:63 za Makabi. Stanko Barać i Karim Tunčeri ubacili su po dva poena, Makabi je potom pogodio za dva, da bi Saša Vujačić postigao trojku za izjednačenje - 70:70.

Međutim, Farmar tada postiže četiri poena (dva sa bacanja poslije nesportske Tunčerija) i to je bilo nedostižno za domaći tim, kojem je ovo drugi poraz na svom parketu, poslije neuspjeha u meču sa Šarlroa.

Zanimljiv je učinak Saše Vujačića. On je sa 21 poenom bio najefikasniji u Efesu, postigao je trojku za izjednačenje, ali mu je šut za tri poena bio 4 od 13! Duško Savanović za 23 minuta na parketu nije postigao ni poen.

Vrlo neizvjesnu utakmicu odigrali su u Belgiji Šarlroa i Armani, a pobijedila je ekipa iz Milana - 81:76.

Izjednačeno i ravnopravno tokom većeg dijela meča. Šarlroa, koji je još jednom pokazao da nije "topovska hrana" u Evroligi, niti naivan rival, imao je prednost do nekih dva minuta prije kraja meča, ali su košarkaši Armanija imali više živaca u penal-završnici.

Šarlroa je prešao u vođstvo u trećoj četvrtini serijom 8-0 (od 44:46 do 52:46). U posljednji dio igre ušao je sa prednošću 58:53, a početkom četvrte četvrtine 61:53.

U nervoznoj igri, Armani je nekako uspio da dođe do egala 74:74, a potom je Danilo Galinari bio mirne ruke - pogodio je četiri vezana slobodna bacanja i ekipa iz Milana je zadržala prednost do kraja.

Barselona je ubjedljivo pobijedila Montepaski Sijenu 92:75 u derbiju Grupe D. Već poslije prve četvrtine bilo je +12 za Barsu (24:12), što je presudno uticalo na dalji tok utakmice.

Čak Eidson je sa 22 poena i šest skokova bio prvo ime utakmice, Erazem Lorbek je ubacio 17, Ndong 15 poena.

U ekipi Montepaskija Lester Bo Mekejleb je postigao 20 poena, a Igor Rakočević 11 uz pet asistencija.

Aleksandar Trifunović je zabilježio prvi trijumf sa Žalgirisom. Litvanska ekipa je pobjedom nad upornim Bambergom 81:70.

Prvu pobjedu Žalgiris je ostvario mnogo teže nego što se to čini kad se pogleda rezultat. Njemački predstavnik je, prije svega zahvaljujući Predragu Šuputu, sve vrijeme duvao za vratom Žalgirisu, koji je u finišu uspio da prelomi meč.

Najbolji kod Žalgirisa bio je Soni Vims sa 22 poena.

U Grupi A iznenađenje. Nansi je na svom terenu savladao Kahu Laboral 90:85, uz 21 poen i devet skokova Nikolasa Batuma. U timu Duška Ivanovića, Mirza Teletović je postigao 24 poena, Fernando San Emeterio 19. Nemanja Bjelica nije se upisao u strelce.

REZULTATI I PAROVI 4. KOLA:

Grupa A

Nansi - Kaha Laboral 90:85

Srijeda

Kantu - Olimpijakos 64:63
Bilbao - Fenerbahče 70:73

TABELA: Kaha Laboral 3-1, Kantu 3-1, Fenerbahče 2-2, Nansi 2-2, Bilbao 1-3, Olimpijakos 1-3.

Grupa B

Žalgiris - Bamberg 81:70
/Vims 22p - Šuput 19p/

Panatinaikos - CSKA

Srijeda

Unikaha - Zagreb 99:85

TABELA: CSKA 3-0, Panatinaikos 3-0, Unikaha 3-1, Žalgiris 1-3, Bamberg 1-3, Zagreb 0-4.

Grupa C

Efes - Makabi 72:79
/Vujačić 21p, Barać 17p - Farmar 18p,Blu 15p/

Šarlroa - Emporio Armani 76:81

Partizan mt:s - Real 80:79

TABELA: Makabi 3-1, Real 2-1, Efes 2-2, Partizan mt:s 2-2, Emporio Armani 2-2, Šarlroa 1-3.

Grupa D

Barselona - Montepaski 92:75
/Eidson 22p, Lorbek 17p, Ndong 15p - Mekejleb 20p, Rakočević 11p, 5as/

Srijeda

Olimpija - Galatasaraj 70:79
Prokom - Uniks 68:72

TABELA: Barselona 4-0, Montepaski 3-1, Galatasaraj 2-2, Uniks 2-2, Olimpija 1-3, Prokom 0-4.

(MONDO - foto: Guliver/Getty Images)