EL: Madriđani bolji "rekreativci"

Real savladao Efes u Istanbulu - 75:66. Isključen Saša Vujačić. Odlični Duško Savanović.

EL: Madriđani bolji "rekreativci" Izvor: MONDO

U utakmici posljednjeg, desetog kola Grupe C bez rezultatskog značaja "kraljevi" su kao gosti pobijedili u Istanbulu - Efes - Real Madrid 66:75 (21:15, 22:21, 13:21, 10:18).

Prva tri mjesta u grupi od ranije su bila poznata, a Real je dokazao da u Top 16 fazu zasluženo ide sa "pol pozicije" iako početak nije nagovještavao da će zabilježiti osmu pobjedu.

Turski tim je mnogo bolje startovao, u 15. minutu imao je čak 37:20. Međutim, Madriđani su se trgli na vrijeme, a na ruku im je išlo i isključenje raspoloženog Saše Vujačića, koji je prvo laktom udario Felipe Rejesa pod košem, a onda tokom rasprave uhvatio za vrat Serhija Ljulja.

Gosti su u trećoj četvrtini anulirali "minus", a u četvrtoj uvećavali prednost do maksimalnih "plus 11". Na kraju je bilo 66:75.

Nikola Mirotić je ponovo imao zapaženu rolu u sastavu Pabla Lasa (16 poena), a po 12 su dodali Džejsi Kerol, Kajl Singler i Ljuj.

Kod domaćina najbolji je bio Duško Savanović sa 15 poena i 11 skokova, Sinan Guler je ubacio 13, Stanko Barać 11, uz devet skokova...

REZULTATI 10. KOLA:

Grupa A, 20 sati

Bilbao - Kaha Laboral
Nansi - Olimpijakos
Kantu - Fenerbahče

TABELA: Kaha Laboral 5-4, Olimpijakos* 5-4, Fenerbahče 5-4, Kantu* 5-4, Bilbao 4-5, Nansi 3-6.

Grupa C

Efes - Real Madrid 66:75
/Savanović 15, 11sk, Guler 13, Barać 11, 9sk - Mirotić 16, Kerol, Singler, Ljulj 12/

Partizan mt:s - Emporio Armani (20.45)
Šarlroa - Makabi (20.45)

TABELA: Real* 7-2, Makabi* 6-3, Efes* 5-4, Partizan mt:s 4-5, Armani 3-6, Šarlroa 2-7.

/Vims 20, 4sk, Popović 17, Raković 2, 2sk, 2ukr - Kasun 20, 8sk, Mej 15, 6sk/

TABELA: CSKA* 10-0, Panatinaikos* 7-3, Unikaha* 4-6, Žalgiris* 4-6, Bamberg 3-7, Zagreb 2-8.

/Blažič 13, 9sk, Salin 11, 4as - Domerkant 16, 5sk, Lajdej 14/

TABELA: Barselona* 9-1, Montepaski* 8-2, Uniks* 7-3, Galatasaraj* 4-6, Prokom 1-9, Olimpija 1-9.

* Timovi koji su se plasirali u Top 16 označeni su zvezdicom.