EL: Ispala Teletovićeva Kaha Laboral

U ludoj završnici u Grupi A plasman u Top 16 obezbijedili Fenerbahče i Bilbao, a ispala Kaha Laboral.

EL: Ispala Teletovićeva Kaha Laboral Izvor: MONDO

Bilbao je kao domaćin pobijedio Kahu Laboral i "ovjerio" plasman među 16 najboljih ekipa Evrope. Gostima iz Vitorije preostalo je da se nadaju da će Kantu savladati Fenerbahče. Međutim, Turcima je trijumf bio neophodan nad italijanskim sastavom, koji je, uz Olimpijakos, još ranije obezbijedio plasman dalje. I Fener je trijumfovao.

Bilbao - Kaha Laboral 77:72 (20:20, 20:14, 18:18, 19:20)

U pobjedničkom timu najbolji je bio Hrvat Marko Banić sa 18 poena, Janis Blums je dodao 11, Aleks Mumbru deset. Na drugoj strani, Milko Bjelica je bio dominantan (15 poena, 7 skokova), Pablo Priđoni je dao 13 poena, a Mirza Teletović 12, uz sedam skokova.

Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica je za tim Duška Ivanovića dao osam poena i uhvatio tri lopte.

Kantu - Fenerbahče 76:83 (16:17, 15:14, 24:24, 21:28)

Fenerbahče je do trijumfa u Italiji došao u posljednjoj četvrtini. Oguz Savaš je bio najkorisniji sa 21 poenom i šest skokova, a najviše su mu pomogli Hrvati Bojan Bogdanović sa 19 poena i pet skokova i Roko Ukić sa 17 poena.

Bolji od ostalih kod domaćina bili su Đorđi Šermadini sa 13 poena i pet skokova, a isti košgeterski učinak imao je i Marten Lunen, ali i skok manje. Vladimir Micov je dao osam poena i uhvatio šest lopti.

Nansi - Olimpijakos 74:79 (27:21, 17:26, 20:14, 10:18)

Ekipa Dušana Ivkovića je u Francusku otišla sa rješenim pitanjem plasmana u Top 16 i značajno oslabljena, ali je ipak pobijedila, jer je domaćina svela na deset poena u posljednjoj dionici.

Pero Antić je u pobjedi učestvovao sa 20 poena i četiri skoka, Jorgos Printezis je dodao dva poena manje i skok više... Marko Kešelj nije imao učinak za dva i po minuta na parketu. Džamal Šuler je bio bez premca kod Nansija - 18 poena, devet skokova.

U utakmici Grupe C bez rezultatskog značaja "kraljevi" su kao gosti pobijedili u Istanbulu - Efes - Real Madrid 66:75 (21:15, 22:21, 13:21, 10:18).

Prva tri mjesta u grupi od ranije su bila poznata, a Real je dokazao da u Top 16 fazu zasluženo ide sa "pol pozicije" iako početak nije nagovještavao da će zabilježiti osmu pobjedu.

Turski tim je mnogo bolje startovao, u 15. minutu imao je čak 37:20. Međutim, Madriđani su se trgli na vrijeme, a na ruku im je išlo i isključenje raspoloženog Saše Vujačića, koji je prvo laktom udario Felipe Rejesa pod košem, a onda tokom rasprave uhvatio za vrat Serhija Ljulja.

Gosti su u trećoj četvrtini anulirali "minus", a u četvrtoj uvećavali prednost do maksimalnih "plus 11". Na kraju je bilo 66:75.

Nikola Mirotić je ponovo imao zapaženu rolu u sastavu Pabla Lasa (16 poena), a po 12 su dodali Džejsi Kerol, Kajl Singler i Ljuj.

Kod domaćina najbolji je bio Duško Savanović sa 15 poena i 11 skokova, Sinan Guler je ubacio 13, Stanko Barać 11, uz devet skokova...

"Ponos Izraela" nije imao problema na gostovanju u Belgiji: Šarlroa - Makabi 69:86 (16:22, 18:16, 15:30, 20:18). Ako je dileme i bilo, gosti su je riješili u trećoj četvrtini. Najefikasniji je bio Kit Lengford sa 20 poena, čemu je dodao pet skokova.

Žrijeb za Top 16 fazu biće obavljen 28. decembra u Barseloni.

REZULTATI 10. KOLA:

Grupa A, 20 sati

Bilbao - Kaha Laboral 77:72
/Banić 18, Blums 11, Mumbru 10, 5sk - Bjelica 15, 7sk, Priđoni 13, Teletović 12, 7sk/

Nansi - Olimpijakos 74:79
/Šuler 18, 9sk, Morman 11 - Antić 20, Printezis 18, 5sk/

Kantu - Fenerbahče 76:83
/Šermadini 13, 5sk, Lonen 13 - Savaš 21, 6sk, Bogdanović 19, 5sk, Ukić 17/

TABELA: Fenerbahče* 6-4, Olimpijakos* 6-4, Kantu* 5-5, Bilbao *5-5, Kaha Laboral 5-5, Nansi 3-7.

Grupa C

Efes - Real Madrid 66:75
/Savanović 15, 11sk, Guler 13, Barać 11, 9sk - Mirotić 16, Kerol, Singler, Ljulj 12/

Partizan mt:s - Emporio Armani 66:72
/Milosavljević 14, 6sk, Mačvan 13, 11sk - Herston 18, Kuk 17, Burusis 13/

Šarlroa - Makabi 69:86
/Grin 16, 5sk, Malet 13 - Lengford 20, 5sk, Blu 13, 5sk/

TABELA: Real* 8-2, Makabi* 7-3, Efes* 5-5, Armani* 4-6, Partizan mt:s 4-6, Šarlroa 2-8.

/Vims 20, 4sk, Popović 17, Raković 2, 2sk, 2ukr - Kasun 20, 8sk, Mej 15, 6sk/

TABELA: CSKA* 10-0, Panatinaikos* 7-3, Unikaha* 4-6, Žalgiris* 4-6, Bamberg 3-7, Zagreb 2-8.

/Blažič 13, 9sk, Salin 11, 4as - Domerkant 16, 5sk, Lajdej 14/

TABELA: Barselona* 9-1, Montepaski* 8-2, Uniks* 7-3, Galatasaraj* 4-6, Prokom 1-9, Olimpija 1-9.

* Timovi koji su se plasirali u Top 16 označeni su zvezdicom.