U nedelju počela 66. sezona Američke košarkaške lige (NBA). Srba nikad manje, Veseli debituje, titulu brani Dalas...

NBA: Počelo je! Izvor: MONDO

Dugo su zaljubljenici u NBA, i košarku uopšte, čekali da počene nova sezona. Ne računajući predviđenu pauzu, skoro dva mjeseca trajalo je iščekivanje zbog lok auta.

Konačno, ludi košarkaški cirkus je počeo!

U nedelju, na Božić po Gregorijanskom kalendaru, utakmicom između Njujorka i Bostona, startovala je 66. skraćena sezona. Tačno 30 klubova odigraće za 123 dana po 66 utakmica, umjesto 82 - koliko je prvobitnim kalendarom bilo predviđeno.

Regularni dio sezone završava se 26. aprila. Veliko finale na programu je 26. juna.

U premijernom meču prvu pobjedu upisao je Njujork u svom Medison Skver Gardenu - 106:104.

Njujork je bio mnogo bolji u prvom poluvremenu, tačnije prvoj dionici, kada su i stigli do dvocifrene prednosti. Niksi su predvođeni sjajnim Karmelom Entonijem u jednom trenutku imali prilično ubjedljivu prednost, ali su gosti zahvaljujući Radžonu Rondonu spriječili da se Njujork totalno rezultatski odlijepi.

Niksi su na poluvremenu vodili - 62: 52.

Boston se potpuno probudio u drugom dijelu i poslije manje od pet minuta igre u trećoj četvrtini stigao do izjednačenja - 69:69. Seltiksi su bili u naletu, vrlo brzo rezultat su potpuno preokrenuli u svoju korist - 77:71. Bila je to serija 22:2.

Njujork je stabilizovao svoje redove i ušlo se u neizvjesnu završnicu. Boston je imao priliku da izbori produžetak, ili da eventaulnom trojkom zabilježi pobjedu, ali se Seltiksi nisu snašli u posljednjem napadu.

Centralne figure meča bili su Entoni u pobjedničkoj ekipi i Rondo kod poraženih. Prvi je ubacio 37 poena u uhvatio osam loptu, a drugi 31 i imao 13 asistencija.

Priliku da zaigra u prvoj postavi Seltiksa dobio je Aleksandar Pavlović. On je igrao od početka umjesto povređene zvijezde Bostona Pola Pirsa. Pavlović se nije upisao u strijelce.

Inače, ove sezone Srbiju će u predstavljati već pomenuti Aleksandar Pavlović (Boston), Vladimir Radmanović (Atlanta) i Darko Miličić (Minseota). Ipak, u našoj zemlji za posebnom pažnjom pratiće se i izdanja dvojice partizanovaca -debitanta iz Češke Jana Veselija i povratnika iz Humske poslije lok auta Nikole Pekovića.

Titulu će bez Predraga Stojakovića (oporstio se od aktivnog igranja) pokušati da odbrani Dalas. Meveriksi će na startu igrati protiv prošlogodišnjeg učesnika velikog finala Majamija. Uprkos tome što je još rano pričati o bilo kakvoj osveti, nema sumnje da će ovaj duel biti poslastica večeri.