Rouz srušio Lejkerse, osveta Majamija

Čikago u završnici nadoknadio "minus 11", Majami pokvario Božić navijačima Dalasa, Klipersi rutinski protiv Golden Stejta.

Rouz srušio Lejkerse, osveta Majamija Izvor: MONDO

Iako se činilo da će Kobi Brajant odvesti renovirani (i oslabljeni) tim Lejkersa do pobjede na startu sezone, Čikago Bulsi su pronašli snagu da za tri minuta i 40 sekundi naprave seriju 16:6 i preokrenu rezultat u svoju korist - 88:87.

Sjajnu timsku odbranu i fenomenalnu igru Luola Denga na oba kraja terena krunisao je Derik Rouz 4,8 sekundi prije kraja, prodorom pored Fišera u središte reketa i pogotkom iz teškog šuta.

Brajant je poslije tajm-auta probao da uzvrati na sličan način, ali ga je odbrana Bulsa usmjerila u desno, a Deng blokirao uz pomoć Noe i Gibsona.

Za Lejkerse nije igrao suspendovani Bajnam, pa je Pau Gasol igrao "peticu", a umjesto Lamara Odoma startnu "četvorku" Džoš Mekroberts, pridošlica iz Indijane, koji je ljetos pominjan kao moguće pojačanje Partizana mt:s.

Raspored je htio da se na otvaranju sezone sastanu prošlogodišnji finalisti - Dalas i Majami. Kao to obično biva, "izazivač" je djelovao daleko spremnije, a šampion uspavano, na čelu sa vođom tima Dirkom Novickim.

Epilog je pobjeda Majamija 105:94, koja je na poluvremenu (62:41) prijetila da bude znatno ubjedljivija.

Lebron Džejms i Dvejn Vejd zajedno su postigli 63 poena, što je uz skromne doprinose ostalih igrača bilo dovoljno za revanš Mavsima i najavu odlične sezone tima sa Floride.

Komšijski Orlando Medžik pali su na gostovanju Oklahoma Siti Tanderu, nekadašnjem timu Nenada Krstića (97:89), dok Los Anđeles Klipersi nisu imali težak posao u Ouklendu protiv Golden Stejta - 105:86.

Kris Pol na debiju je zabilježio 20 poena i devet asistencija, Blejk Grifin postigao je 22, a Čonsi Bilaps 21 poen.