Vejd sačuvao Majami, a Durent Oklahomu

Dvejn Vejd dao pobjedonosni koš na gostovanju u Šarlotu, a Kevin Durent odveo Tander do trijumfa nad Memfisom.

Vejd sačuvao Majami, a Durent Oklahomu Izvor: MONDO

Iako je Lebron Džejms do tog trenutka postigao 35 poena (uz to promašio jedno čisto zakucavanje), a Dvejn Vejd samo osam, trener Erik Spolstra povjerio je posljednji napad čovjeku koji cijelu karijeru nosi dres Majami Hita.

I nije pogriješio!

Vejd je 2,9 sekundi prije kraja pogodio od tablu, da bi košarkaši Šarlota na drugoj strani promašili dva šuta za pobjedu - 95:96.

"Bio sam u čudu kada je trener rekao da ja završim utakmicu. Sve vrijeme sam bio van ritma, dok je Lebronu odlično išlo. Prihvatio sam, a malo je falilo da njemu proslijedim tu loptu", rekao je Vejd.

Mada je sezona počela prije četiri dana, samo osam od 30 ekipa još nije okusilo gorčinu poraza. Njih šest ima skor 2-0, a samo Majami i Oklahoma Siti po 3-0.

Tander je poslije "tijesne" pobjede nad Minesotom, uspio da u gostima sruši i Memfis, najprijatnije iznenađenje prošlosezonskog plej-ofa (98:95).

Kevin Durent promašio je šest od prvih sedam šuteva iz igre, a onda do kraja meča gađao 9/10. Na kraju je sakupio 32, a "šesti čovjek" Džejms Harden 20.

Oklahoma je slavila uprkos svađi koja je izbila krajem prvog poluvremena, u režiji nervoznog plejmejkera Rasela Vestbruka.

On se naljutio što Tabo Sefološa nije šutirao za tri poena iz čiste pozicije, Durent i Kendrik Perkins pokušali su da ga smire tokom izvođenja slobodnih bacanja, a onda je svađa Durenta i Vestbruka nastavljena i na tajm-autu...

Dok je "KD" brzo zaboravio šta se dogodilo i počeo nemilice da puni koš Memfisa, Vestbruk je šutom iz igre 0/13 zaokružio najgoru partiju u karijeri sa samo četiri poena, šest asistencija i četiri izgubljene lopte.

U noći između srijede i četvrtka "pala" su mnoga zvučna imena - Boston u Nju Orleansu, Golden Stejt odbranom zaustavio Njujork Nikse, dok su Los Anđeles Klipersi spušteni na zemlju u San Antoniju.

Prva petorka Sparsa, uključujući trio Dankan - Parker - Đinobili, postigla je 87 poena, samo tri manje od cijelog gostujućeg tima.

Saša Pavlović u porazu Bostona je zabilježio sedam poena (šut 3/6), četiri skoka, dvije ukradene lopte i dvije blokade za 19 minuta.

Atlanta je lako savladala Vašington, ali Vladimir Radmanović (5p, 3sk, 1as, 3izg za 14 minuta) nije bio raspoložen za igru kao protiv Nju Džersija prethodne večeri.