PLEJ-OF: Partizan - Zvezda 45:35 (poluvrijeme)

Košarkaši Partizana mt:s vode sa 45:35 protiv Crvene zvezde Diva poslije 20 minuta igre u prvom meču prvog duela finalne serije plej-ofa.

PLEJ-OF: Partizan - Zvezda 45:35 (poluvrijeme) Izvor: MONDO

Crveno-bijeli parirali su vječitom rivalu samo do polovine prvog kvartala (8:8), ali su izabranici trenera Vlade Jovanovića rezultatski "pobjegli" serijom 7:0, a zatim konstantno povećavali vođstvo.

Ključnu prednost u prvoj četvrtini (23:14) crno-bijeli su napravili zahvaljujući uspješnim šutevima za tri poena - 4/5, dok Zvezda nije postigla nijedan pogodak iz daljine za 20 minuta (0/7).

Partizan je pojačao igru u nastavku, pa je u 16. minutu stigao do maksimalnih "plus 17" (35:18), ali su učenici Svetislava Pešića do odlaska na veliki odmor uspjeli da smanje zaostatak na deset poena.

Najbolji u redovima Partizana mt:s poslije prvog poluvremena su Danilo Anđušić sa osam, Miroslav Raduljica sa sedam poena, dok su po šest upisali Marko Čakarević, Vladimir Lučić i Davis Bertans (dvije trojke).

Kod Zvezde najefikasniji su Omar Tomas sa devet i Bojan Subotić sa osam pogodaka.