EP (kval): Izraelci "bućnuli" u Moraču

Teška pobjeda Crne Gore na startu kvalifikacija za Evrobasket 2013. Protiv Izraela u Podgorici 75:69 (17:20, 20:14, 11:22, 27:13).

EP (kval): Izraelci "bućnuli" u Moraču  Izvor: MONDO

Reprezentacija Crne Gore pobjedom je započela takmičenje u A grupi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Sloveniji.

Ekipa koju sa klupe vodi Luka Pavićević savladala je Izrael zahvaljujući seriji od 9:0 u posljednjih minut i 33 sekunde.

Time je napravila dobru uvertiru za subotnje gostovanje "orlovima" u Kombank areni (novo ime Beogradske arene).

Gosti su se nalazili u vođstvu većim dijelom utakmice i skoro čitavo drugo poluvrijeme, najviše sa 46:54 u 29. minutu, kao i 53:61 početkom četvrte četvrtine.

Međutim, koš Omrija Kaspija za 66:69 dva minuta prije kraja bio je posljednji za selekciju Izraela.

Sead Šehović izjednačio je rezultat sa linije slobodnih bacanja (fauliran pri šutu za tri poena), gosti nisu realizovali nijedan od preostala tri napada, dok su Crnogorci sa još četiri bacanja i košem Vladimira Dašića uz zvuk sirene stigli do svoje najveće prednosti - 75:69.

Suad Šehović, Blagota Sekulić i Amerikanac Tejlor Ročesti bili su najefikasniji u redovima Crne Gore sa po 12 poena. Dašić je zabilježio 10, a kod Izraelaca su samo Elijahu (22) i Kaspi (17) završili utakmicu sa dvocifrenim učinkom.

Srbija je u utorak uveče pobijedila na Islandu 91:78, a Estonija protiv Slovačke vodi na poluvremenu 51:42.

U subotu se sastaju Slovačka - Island, Srbija - Crna Gora i Izrael - Estonija u okviru drugog kola.