Juniori "ispustili" plasman u finale EP!

Košarkaši Srbije mlađi od 18 godina izgubili od Litvanije u polufinalu Evrobasketa - 67:69.

Juniori "ispustili" plasman u finale EP!  Izvor: MONDO

Treće polufinale ovog ljeta i treći neuspjeh.

Iako je plasman među najbolje četiri evropske selekcije zapažen rezultat i iako je "u džepu" karta za Svjetsko prvenstvo sljedeće godine, naši košarkaši mlađi od 18 godina žaliće zbog poraza od Litvanije.

Poslije selekcija U16 i U20 godina i izabranici Dejana Mijatovića izborili su ovog ljeta učešće u polufinalu i u njemu stali..

"Orlići" su uspjeli da tri četvrtine jure prednost domaće selekcije, pa da je stignu i prestignu, osjetnije povedu, ali ne i da pobijede.

Nažalost - pri vođstvu naše selekcije 64:56 pet minuta prije kraja, domaća selekcija zaigrala je jače i čvršće. Brzo je serijom 9:0 povela 65:65.

Mihajlo Andrić nije se predavao. Pogodio je trojku za novo vođstvo Srba i izazvao reakciju domaćih.

Jankaitis je snažno ušao pod koš i izjednačio (67:67), da bi Grigonis poslije tajm-auta efektnom individualnom akcijom postavio konačan rezultat.

Najefikasniji u našoj ekipi bili su Luka Anđušić i Nikola Janković sa po 17 poena.

U drugom polufinalu igraju Rusija i Hrvatska.

SRBIJA: Radičević, Pot 11 (3as), Đukanović, Rebić, Čvorović 3 (5sk), Kutlešić, Anđušić 17, M. Janković, N. Janković 17 (13 sk), Andrić 7, Ristić 2, Šalić 10 (5sk)

(MONDO, foto: FIBA Europe/Robertas Dackus)