EP(kval): BiH silna protiv Holandije

Košarkaši Bosne i Hercegovine savladali Holandiju 107:89 u meču drugog kola kvalifiakcija za Evropsko prvenstvo.

EP(kval): BiH silna protiv Holandije Izvor: MONDO

Nakon neizvjesne utakmice sa Letonijom, BIH je u drugom kolu bila ubjedljiva u gostima kod Holandije. Domaći tim je bolje otvorio meč i imao konstantno vođstvo. BiH je uspjela da preokrene rezultat, i na poluvrijeme meča, u kojem se nije puno vodilo računa o odbrani, ode sa prednošći (51:50).

I u nastavku "revolveraški" obračun u kojem je tim Aleksandra Petrovića imao više "municije" i bolje strijelce. BiH je treću dionicu dobila (39:14) i praktično riješila pitanje pobjednika.

Mirza Teletović je sa 33 poena predvodio Bh tim, Nihad Đedović je dodao 28, dok su dvocifren učinak imali još i Dalibor Peršić sa 14, Zak Rajt  sa 13 i Elmedin Kikanović sa 11 poena.

Henk Norel je za Holandiju ubacio 17 poena.BiH naredni meč igra protiv Gruzije.(MONDO/foto sportsport.ba)