EP (kval): "Orlovi" rutinski u Slovačkoj

Izabranici Dušana Ivkovića lako savladali Slovake 93:71. Povratak Krstića, za 17 i po minuta - 14 poena.

EP (kval): "Orlovi" rutinski u Slovačkoj  Izvor: MONDO

Reprezentacija Srbije rutinski je odradila posao u Slovačkoj u utakmici trećeg kola Grupe A kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će se 2013. godine održati u Izraelu.

"Orlovi" su pobijedili domaćina 93:71 (26:24, 30:15, 23:13, 14:19).

Timu Dušana Ivkovića je to druga pobjeda (prva ostvarena na Islandu). Uspjeh protiv najslabijeg protivnika u grupi ne može da zaliječi rane nastale subotnjim porazom od Crne Gore u Beogradu, ali može da predstavlja "raspucavanje" pred sljedeće mečeve.

U srpskom timu nije bilo Zorana Ercega, koji je ostao u Beogradu da zaliječi povredu, ali se prvi put u ovom ciklusu na parketu pojavio Nenad Krstić, koji je u igri proveo 17 i po minuta i zabilježio 14 poena.

Najefikasniji kod "orlova" bio je Miloš Teodosić sa 15 poena, uz sedam asistencija, 11 je ubacio Nemanja Bjelica, uz devet skokova...

Kod domaćina je, očekivano, najbolji bio plejmejker Brose basketa Anton Gavel, sa 26 poena i sedam asistencija.

Slovaci su se u dvorani u Levicama držali u prvoj četvrtini, ali od početka druge i rezultata 26:26 uslijedila je serija "orlova" - 44:30. Na poluvrijeme su Ivkovićevi izrabranici otišli sa najvećom prednošću, 17 poena - 56:39.

U nastavku su gosti rutinski odradili posao do konačnih 93:71.

U trećem kolu Grupe A u utorak se sastaju i Estonija - Crna Gora (19 sati) i Island - Izrael (21,15).

TABELA: Estonija 2-0, Crna Gora 2-0, Srbija 2-1, Island 1-1, Izrael 0-2, Slovačka 0-3.

Parovi četvrtog kola (24. avgust): Slovačka - Izrael, Crna Gora - Island, Srbija - Estonija (Spens, Novi Sad, 20,30).