KK ZVEZDA: Uspješna provjera sa Rumunima

Košarkaši Crvene zvezde Diva u Železniku pobijedili rumunski Gaz Metan 103:93 (31:18, 25:39, 32:13, 15:23) u kontrolnom meču bez prisustva publike.

KK ZVEZDA: Uspješna provjera sa Rumunima Izvor: MONDO

Trener crveno-bijelih Milivoje Lazić ima razlog za zadovoljstvo nepunih mjesec dana prije početka sezone.

U utakmici zatvorenog tipa u hali u Železniku njegovi izabranici savladali su rumunski Gaz Metan, predvođeni Borisom Savovićem, Eltonom Braunom i kapitenom Igorom Rakočevićem.

Silno motivisani domaći igrači pokazali su veliku želju za igrom poslije prve faze priprema. Koliko im je stalo da u svakom meču, pa i kontrolnom, ostvare pobjedu dokazuje i bacanje za loptom kapitena Igora Rakočevića u posljednjem minutu.

Crvena zvezda počela je meč u sastavu: Radivojević, Rakočević, Simonović, Savović, Braun.

U osmom minutu prvi je put osetnije povela (26:18), pogocima za tri poena Vuka Radivojevića, Branka Lazića i Aleksandra Cvetkovića.

Gosti su u drugoj dionici pokazali da mogu da se suprostave ojačanom vicešampionu Srbije. Na čelu sa Aleksandrom Mladenovićem (19 poena) i Slobodanom Dunđerskim (18) poveli su 50:49 i ostali u igri pred drugi dio.

Ipak, crveno-bijeli su početkom treće četvrtine serijom 17:4 pobjegli protivniku na 15 poena prednosti i utabali put ka pobjedi.

Duel u Železniku bila je prilika da Lazićev stručni štab prvi put na terenu u Zvezdinom dresu vidi svog novog- starog centra Raška Katića i krilo Morisa Almonda.

Obojica su ostavili dobar utisak, posebno Amerikanac koji je ubacivao loptu kroz obruč svaki put kad je ostajao sam.

ZVEZDA: Rakočević 17 (7as), Katić 4, Subotić 6, Radivojević 7 (10 as, 6sk, 3 ukr lopte), Almond 11 (3/4 za tri), Savović 21 (7 sk, 3 as), Lazić 10, Cvetković 7, Braun 20 (7sk), Simonović.