Mega se vraća u borbu za plej-of!

Posle četiri poraza u pet mečeva, momci Dejana Milojevića odigrali su sjajan meč i vratili se u igru za plej-of.

Ovo je bilo potrebno Mega Leksu - nešto slabiji protivnik za podizanje forme i samopouzdanja.

Posle četiri poraza u pet mečeva ABA lige, košarkaši Dejana Milojevića opravdali su ulogu favorita protiv "fenjeraša", Levskog iz Sofije, pružili odličnu timsku partiju i zabeležili ubedljivu pobedu u 13. rundi. U Sremskoj Mitrovici:

Mega Leks - Levski Sofija 89:68 (24:15, 20:22, 26:15, 19:16).

Presudna je bila treća četvrtina, u kojoj su domaći na trojku Ivanova za 44:42 odgovorili serijom od 22:8 i tu deonicu završili sa lagodnih 66:50, uz još četiri ubačena poena na startu poslednje četvrtine za 20 razlike.

U sledećem kolu, Mega gostuje Ciboni, timu od kog ima samo pobedu manje i koji se nalazi na deobi četvrtog mesta sa Partizanom i Olimpijom (8-7). Zadar i Mega sada imaju 7-8.

Dakle, pobeda deli ukupno pet ekipa u borbi za poslednje mesto koje vodi u doigravanje za titulu i plasman u Evroligu.

Metalac - Solnok 20.30

TABELA: Zvezda 15-0, Budućnost 12-3, Cedevita 11-4, Olimpija 8-7, Partizan 8-7, Cibona 8-7, Mega 7-8, Zadar 7-8, Solnok 6-8, Krka 6-9, Metalac 5-9, Igokea 5-10, MZT 5-10, Levski 1-14.