Anderson promašio dramu u Tel Avivu!

Makabi i Žalgiris odigrali su veoma neizvesnu utakmicu pred 11.060 navijača, koja je stala u jedan šut Džejmsa Andersona.

Trojka Džejmsa Andersona 21 sekund pre kraja u potpunosti je vratila Žalgiris "u igru", ali naredni njegov pokušaj iza linije 6,75 metara, osam sekundi kasnije, nije napravio dar-mar u Tel Avivu.

Šampion Evrope, Makabi, uspeo je uz dosta muke da pobedi Žalgiris u utakmici 11. kola Grupe E, Top 16 faze Evrolige, koja je otvorena takođe neisvesnom utakmicom u Beogradu i tesnim porazom Crvene zvezde od Barselone.

Na kraju, pred 11.060 navijača, Makabi - Žalgiris 79:72 (18:15, 25:19, 23:20, 13:18).

Izaelci su kontrolisali utakmicu tri i po četvrtine, konstantno su bili u prednosti, međutim verovatno su prerano pomislili da su završili posao. Gosti su se serijom lakih poena vratili i došli u šansu da izbore možda i dodatnih pet minuta.

Džejms Anderson pogodio je treću trojku iz šest pokušaja za 75:71, posle čega su Litvanci brzo faulirali Džoa Aleksandera i isforsirali samo jedan njegov pogodak sa penala, za 76:71. Tada, na 13 sekundi pre kraja, Anderson se ponovo digao za tri, ali nije pogodio, posle čega više nije bilo šansi za preokret.

Real Madrid sa utakmicom manje već je u četvrtfinalu sa 9-1, Barselona sada ima 8-3, dok je Makabi na korak iza sa 7-4.

Panatinaikos, koji ima 5-5, obradovao se porazima Žalgirisa 4-7 i Crvene zvezde 3-8, dok utakmicu manje sa 4-6 ima Alba. Galatasaraj je poslednji sa 2-6.

Sastaju se još Alba - Galatasaraj i Panatinaikos - Real.