Vujošević: Dožai uticao na ishod meča

Trener Partizana za poraz od Budućnosti okrivio jednog od sudija i poželeo domaćinu nove međusobne duele u finalu.

Vujošević: Dožai uticao na ishod meča Izvor: mondo me

Duško Vujošević nije bio zadovoljan suđenjem u meču protiv Budućnosti u Podgorici, čijim ishodom je rešeno da će prvak Crne Gore u polufinalu imati prednost domaćeg terena protiv Cedevite, dok će Partizan put povratka u Evroligu tražiti kroz plej-of okršaje sa najvećim rivalom - Crvenom zvezdom Telekom.

"Sudija Dožai nije imao ujednačen kriterijum u trenucima kada se odlučivala utakmica i mislim da je on direktno uticao na ishod meča. Tu pre svega mislim na kriterijum dosuđivanja prekršaja sa jedne, odnosno druge strane. Budućnosti čestitam i nadam se da ćemo se sa Podgoričanima ponovo sresti u finalu"
, izjavio je trener Partizana na konferenciji za novinare.

Crno-beli su šest minuta pre kraja zbog pet prekršaja ostali bez Dragana Milosavljevića, dok je Saša Pavlović "ispao" na isteku 38. minuta.

Beograđani su u presudnim momentima izgubili dve "žive" lopte - prvo Džoš Akojon, pa Milan Mačvan, čime su pomogli Budućnosti da serijom od 13:0 preokrene rezultat sa 72:79 na konačnih 85:79.