Rudar se odbranio u Bakuu

Šampion Crne Gore zadovoljan se vraća iz Azerbejdžana. BATE sa Srbima u timu pobedio, ali da li će to biti dovoljno...

Prvak Crne Gore, Rudar iz Pljevalja, odigrao je bez golova na terenu favorizovanog Karabaga u Bakuu i u veoma dobroj poziciji dočekaće revanš sledeće srede u Petrovcu.

U prvom delu meča Karabag je imao veliku šansu već u petom minutu, kada je nakon istrčavanja Radanovića El Žadui probao da ga lobuje, ali je samo pogodio spoljni deo mreže.

U nastavku je veliku priliku za domaće propustio Tagijev. On se odlično ubacio između štopera Rudara, ali je Radanović nogom intervenisao, pa je Karabag dobio samo korner.

Nakon prekida Vlahovića, Ivan Knežević je  iz teške pozicije pokušao glavom, ali je bio neprecizan.

Karabag je lijepu akciju napravio 15 minuta pre kraja, kada je posle kombinacije sa Mamadovim Dani Kintana šutirao pored stative.

U sudijskoj nadoknadi je kapiten Vlahović pokušao iz voleja sa ivice kaznenog prostora da savlada golmana domaćih, ali je lopta završila malo iznad prečke.

Rudar se uglavnom branio u Bakuu i na kraju uspio da ostavari rezultat zbog kojeg je došao u Azerbejdžan.

Revanš meč na programu je 22. jula u Petrovcu.

Bez golova završen je i meč u Švedskoj, između Malmea i litvanskog Žalgirisa.

BATE Borisov je kao domaćin savladao irski Dundalk 2:1, što i nije baš najbolji rezultat po domaći tim uoči revanša. U postavi beloruskog tima ceo meč bili su srpski internacionalci Filip Mladenović i Nemanja Milunović.

Seltik je protiv Stjarnana stekao solidnu prednost za revanš na Islandu (2:0), mada je ona mogla da bude i ubedljivija da je iskorišćen penal u 78. minutu.

REZULTATI prvih mečeva 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona:

Karabag - Rudar 0:0

Malme - Žalgiris 0:0

BATE Borisov - Dundalk 2:1 (2:1)

Seltik - Stjarnan 2:0 (1:0)

Dinamo Zagreb - Fola 1:1 (1:1)

Srpski predstavnik u ovim kvalifikacijama, Partizan, savladao je prvaka Gruzije Dila Gori u jednom od mečeva igranih u utorak.