Lav neizvestan, za Lebrona nema izgovora

Startna "četvorka" Klivlenda i dalje se nalazi u obaveznoj proceduri oporavka od potresa mozga.

Treća utakmica finala NBA plej-ofa između Klivlend Kavalirsa i Golden Stejt Voriorsa igra se u četvrtak od 3.00 po centralnoevropskom vremenu, a i dalje je neizvesno da li će za domaćina - koji gubi 2:0 - nastupiti Kevin Lav.

Krilni centar je krajem druge četvrtine prethodnog meča dobio udarac u glavu, odigrao je prvi minut treće četvrtine i onda sam napustio teren.

U NBA ligi igrač posle potresa mozga mora da prođe seriju psihofizičkih testova, pre nego što mu bude odobren nastup na utakmici. Lav u utorak nije trenirao.

"Nemamo luksuz da razmišljamo 'šta ako Kevin ne bude mogao da igra'. Moramo da dobijemo predstojeću utakmicu ako želimo da zadržimo bilo kakve šanse za osvajanje titule, a to znači da će prvi sledeći igrač morati da preuzme veću ulogu i odgovornost nego do sada", jasan je Lebron Džejms.

Najbolji košarkaš Klivlenda dodao je da je pažljivo analizirao drugu utakmicu, koju su Voriorsi dobili rezultatom 110:77 i konstatovao da je mogao da izbegne "bar četiri od sedam" izgubljenih lopti.

"Biću mnogo bolji i sigurniji nego u nedelju", obećao je "kralj Džejms".

Klivlend čeka na titulu u bilo kojem od američkih profesionalnih sportova još od 1964. godine.