Preokret i brejk: FMP pred ABA ligom!

Gosti uspeli da nadoknade "minus 11" iz prvog poluvremena i povedu u borbi za mesto u regionalnom takmičenju.

FMP napravio brejk, vodi 2:1 u seriji protiv Mege Izvor: MN PRESS

FMP vodi protiv Mega Leksa 2:1 u pobedama i ima priliku da u petak u Železniku izbori plasman u ABA ligu!

"Panteri" su na poluvremenu treće utakmice, igrane u Sremkoj Mitrovici, gubili 11 poena razlike, ali su sjajnom igrom, pre svih Filipa Čovića, Ognjena Dobrića i Dejana Davidovca, uspeli da preokrenu i u neizvesnoj završnici dođu do pobede 84:83.

Posle dugog vođstva domaćina, FMP je preuzeo prednost na minut i po do kraja (82:81). Zatim je Đorđe Simeunović pogodio za Megu, ali je Danilo Nikolić promašio dva "zicera", a Petar Popović šest sekundi pre kraja faulom omogućio Čoviću da šutira slobodna bacanja. Plej gostiju oba puta je bio precizan, a Nikola Ivanović je na suprotnoj strani iz teške pozicije promašio šut za pobedu u poslednjoj sekundi.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Filip Čović sa 23 poena (uz 6 asistencija). Dragan Apić je ubacio 18 poena (5 as, 6 sk), Ognjen Dobrić 15, Dejan Davidovac 13...

Megu je predvodio Rade Zagorac sa 15 poena, Petar Popović i Danilo Nikolić su postigli po 12, Ivica Zubac 11, a Nikola Ivanović 10, uz 10 asistencija.