FMP "izrešetan" u Zagrebu

Cibona u prvom poluvremenu imala šut iz igre 87 odsto i već tada osigurala novu pobedu. Četvrti poraz "pantera" zaredom.

ABA Liga: Cibona - FMP 87:68 Izvor: MN PRESS

Ekipa Cibone nastavila je niz pobeda u regionalnom takmičenju i sa skorom 6-1 ostaće "zacementirana" među četiri najbolje ekipe ABA lige ove jeseni.

Zagrepčani su naneli FMP Železniku četvrti poraz zaredom, koji je sa obećavajućih 2-1 pao na 2-5.

Cibona - FMP 87:68 (29:12, 25:16, 21:14, 12:26)!

Iz rezultata po četvrtinama, vidi se da se domaći tim opustio nakon veoma ubedljivog vođstva, što je srpski predstavnik iskoristio da se izvuče sa časnim porazom.

Cibona je naročito impresivna bila u prvih 18 minuta, kada je do vođstva od 48:26 stigla uz neverovatnih 90 odsto ubačenih šuteva iz igre (15/16 za dva, 3/4 za tri) i isto toliko sa linije za slobodna bacanja (9/10).

Gubili su "panteri" i sa 36 poena razlike u 28. minutu (71:35) i nema dileme da je ovo gostovanje koje će njihovi mladi igrači, predvođeni iskusnim Čovićem i Ljubičićem, što pre želeti da zaborave.

Treba istaći da je prve minute ove sezone "upisao" Aleksa Radanov, talentovani košarkaš Crvene zvezde na kaljenju u Železniku. On je tokom priprema zadobio prelom šake, pa je pauzirao nepuna dva meseca.

CIBONA: Žižić 19 (9sk, 3as, 2blk, 5izg), Slavica 15 (13sk, 3as, 4izg), Šakić 14 (7sk, 4as)...

FMP: Kutlešić 17 (4ukr), Apić 13 (6sk), Čović 10 (3as, 3izg)...

Karpoš Sokoli - Olimpija 21.00

TABELA: Zvezda 6-0, Budućnost 6-0, Partizan 6-0, Cibona 6-1, Cedevita 3-3, Igokea 3-3, Krka 3-3, Zadar 3-4, Mornar 2-4, FMP 2-5, Olimpija 1-4, Mega 1-5, MZT 1-5, Karpoš Sokoli 0-6.