Cibona bez daha, Budućnost na 8-0

Zagrepčani izazvali Podgoričane u "Morači", ali pred završnicu ostali bez najboljeg igrača. Epilog - furiozna serija domaćina i na kraju ubedljiv trijumf, 95:79.

Cibona bez daha, Budućnost na 8-0 Izvor: MN PRESS

Serija Budućnosti trajaće i posle osmog kola ABA lige.

Šampion Crne Gore produžio je u "Morači" niz utakmica bez poraza, a konačan rezultat može da sakrije napor koji je domaćin uložio da "prelomi" otpor borbenog gosta:

BUDUĆNOST - MEGA LEKS 95:79 (23:16, 28:25, 21:27, 23:11)

Podgoričani su pred tri hiljade gledalaca prolili dosta znoja da bi sačuvali status i dalje nepobeđenog tima. Zagrepčani su uoči poslednjih pet minuta vodili 79:77, ali bez Ante Žižića, svog najboljeg igrača, nisu mogli da ostanu u igri do kraja.

Supertalentovani centar postigao je čak 28 poena pre nego što je šest minuta pre kraja izašao iz igre zbog pet ličnih grešaka.

U momentu njegovog izlaska, rezultat je bio 77:77, a "vukovi" su do kraja postigli još samo dva poena - brzim košem Gospića za poslednje vođstvo Zagrepčana, 79:77.

Od tog trenutka u 35. minutu, Budućnost je krenula u nezadrživu seriju 18:0, koja je trajala sve do poslednjih trenutaka.

Markus Vilijams pogodio je važnu trojku za 80:79, potom asistirao Šonu Džejmsu za 82:79 i juriš domaćina više nije imao ko da zaustavi. Ostavši bez daha, "cibosi" nijednom nakon toga nisu pogodili, uključujući i tri promašaja njihovog kapitena Marina Rozića sa linije penala.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Džejms, koji je iskoristio Žižićevo odsustvo u finišu da ga prestigne za poen, pa je završio meč sa 29. Interesantno je da je pogodio i jednu trojku!

...

...

Vilijams je postigao 18 poena uz sedam asistencija, Rejnolds je dodao 12, a Suad Šehović 11. Na drugoj strani, novajlija Skot Rejnolds (7 as), Željko Šakić i Rozić pratili su Žižića sa po 12 poena.

Nakon ove utakmice, Budućnost će usmeriti pažnju ka Evrokupu, u kojem će u sredu gostovati Bajernu, sa željom da upiše prvi evropski trijumf ove sezone. I na tom gostovanju crnogorski tim imaće pomoć Nemanje Gordića, koji je protiv Cibone upisao prvi "jadranski" nastup ove sezone, nakon oporavka od povrede.

BUDUĆNOST: Rejnolds 12, Vilijams 18 (7 as), Suad Šehović 11, Džejms 29, Subotić 6, Gordić 1, Savović 3, Nikolić 9, Popović 6, Vranješ.

CIBONA: Rejnolds 1 (7 as) 2, Šakić 12, Marineli, Marić 3, Ćorić, Džonson, Rozić 12, Sulejmanović, Slavica 5, Joksimović 5 (8 as), Žižić 28, Gospić 2.

Crvena zvezda - Partizan 21.00

TABELA: Budućnost 8-0, Zvezda 7-0, Partizan 6-1, Cibona 6-2, Igokea 4-4, Cedevita 4-3, Zadar 3-5, Mornar 2-5, FMP 2-5, Mega Leks 2-5, Krka 3-3, Olimpija 2-4, MZT 1-6, Karpoš Sokoli 0-7.