Cedevita "potopila" Mornar u trećoj četvrtini

Košarkaši MZT Skoplja i Cedevite slavili u utakmicama osmog kola ABA Lige.

Cedevita "potopila" Mornar u trećoj četvrtini Izvor: MN PRESS

"Topila" se prednost Olimpije u poslednjoj četvrtini, a na ulasku u zadnji minut meča ekipa iz Slovenije je imala "plus dva" da bi Stefan Sinovec trojkom uz pogođeno slobodno bacanje, zbog faula Gregora Hrovata, povela po prvi put posle prvog napada na meču (2:0).

Mirko Mulalić je slobodnim bacanjima izjednačio (96:96) da bi Adem Mekić jednim pogođenim, od čak četiri pokušaja u poslednjih 60 sekundi!, doneo drugu pobedu timu iz Skoplja.

MZT – OLIMPIJA 97:96 (19:33, 31:23, 22:24, 25:16)

Imali su gosti vođstvo i od 16 poena razlike, ali su uspeli da "uprskaju" ogromnu prednost.

Najefikasniji igrač MZT-a bio je Danijel Klark koji je postigao 22 poena, Ksavijer Tems je dodao 19, dok je odličan bio i Džoš Skot sa 18 poena (šut 7/8) i 7 asistencija za ukupan indeks 27. Kod Olimpije je najefikasniji bio Mirko Mulalić sa 19 poena.

mornar

U drugom meču dana - pobeda Cedevite protiv Mornara 99:73 (19:25, 26:20, 30:8, 24:20).

Bolje je Mornar "otvorio" utakmicu i dugo parirao Cedeviti koja se "probudila" tek u trećoj deonici i prezentovala objektivnu snagu koju ima u odnosu na rivala. Za tih deset minuta sjajno je funkcionisala i odbrana koja je dozvolila svega osam poena, a uspela da na drugoj strani ubaci čak trideset.

Istakao se Pjer Džekson, koji je igrao svoju treću utakmicu u ABA Ligi – i najbolju, sa 19 poena i 7 asistencija, dok su dvocifreni bili i Miro Bilan (15), Luka Babić (14) i Karlo Žganec (14).

Novo pojačanje Marko Tomas je postigao 5 poena.

Na drugoj strani su odlični bili Voler i Džons koji su zajedno postigli 39 poena.

Jedan od najboljih poteza meča delo je Oktavijusa Elisa.

Crvena zvezda - Partizan 21.00

TABELA: Budućnost 8-0, Zvezda 7-0, Partizan 6-1, Cibona 6-2, Cedevita 5-3, Igokea 4-4, Krka 4-3, Zadar 3-5, Mega Leks 2-6, MZT 2-6, Mornar 2-6, FMP 2-5, Olimpija 2-5, Karpoš Sokoli 0-7.