CSKA "samljeo" Real, pa ga pustio nazad (VIDEO)

Madriđani imali šansu da poslije "minus 26" uvedu meč u neizvjesnu završnicu. Štimac, Micić i Micov sa svojim timovima slavili pobjede.

Ekipa CSKA učvrstila se na čelu evroligaške tabele, pošto je u jednom od derbija 21. kola na svom parketu pobijedila Real - 93:87 (33:11, 21:20, 24:29, 15:27)!

Bio je to klasičan primjer utakmice u kojoj jedan tim prerano stekne ogromnu prednost i onda ima problem da do kraja održi visok intenzitet i koncentraciju.

Real je poveo trojkom Kampaca, a CSKA u narednih šest minuta napravio seriju od 24:2, pa trojkom Antonova uz zvuk sirene dobio prvu četvrtinu nevjerovatnim rezultatom 33:11.

Vođstvo "armejaca" je u finišu prvog poluvremena i početkom treće četvrtine nekoliko puta iznosilo maksimalnih 26 razlike (57:31 - 21. minut), a onda je Real konačno počeo da igra u skladu sa svojim renomeom.

Kao nagovještaj preokreta, na koji niko nije računao, desila se serija od 10:0, kojom su Madriđani prišli na 78:68 u 34. minutu!

CSKA je tek poslije pet minuta igre u poslednjem kvartalu postigao svoje prve poene i stabilizovao se na desetak poena prednosti, ali tim Pabla Lasa nije odustajao od borbe.

Da je Kampaco 1:13 minuta prije kraja postigao trojku i smanjio na 91:86, utakmica bi bila na korak od dramatične završnice, ali argentinski bek je promašio, a na drugoj strani CSKA zabilježio seriju ofanzivnih skokova, prije nego što je Klajburn slobodnim bacanjima otklonio i posljednju dilemu oko konačnog ishoda.

CSKA - Real 93:87, Evroliga 2018
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Moskovljanima je ovo peta uzastopna pobjeda u Evroligi, a s obzirom na povoljan raspored u naredna četiri kola (gostovanja Valensiji i Makabiju, dueli kod kuće sa Baskonijom i Unikahom), kao i prednost koju već imaju u odnosu na Fenerbahče i ostale pratioce, teško je vjerovati da će izabranike Dimitrisa Itudisa u dogledno vrijeme neko ugroziti na prvom mjestu.

U okršaju ekipa iz "donjeg doma", Efes je uz sjajnu partiju Erika Mekoluma lako izašao na kraj sa Valensijom - 82:66.

Dan nakon što je njegov mlađi brat Si Džej u NBA utakmici Portland - Čikago ubacio 50 poena, Mekolum se protiv prvaka Španije zaustavio na 24, što ga je promovisalo u najboljeg strijelca meča i kandidata za MVP nagradu 21. kola.

Vladimir Štimac za 17 minuta je popunio gotovo sve kolone u statistici.

Iskusni srpski centar zabilježio je četiri poena (1/1 iz igre, 2/2 slobodna bacanja), šest skokova, dvije asistencije, jednu ukradenu loptu, jednu blokadu, ali i četiri izgubljene lopte.

Efes - Valensija 82:66, Evroliga 2018

Žalgiris je u meču protiv Makabija pokazao da poraz od Panatinaikosa u produžetku, prošle nedjelje, nije ostavio traga - 99:84!

Tim Vasilija Micića, koji je za 24 minuta nanizao 12 poena (trojke 3/4, za dva poena 1/4, bacanja 1/2), četiri skoka i šest asistencija, riješio je pitanje pobjednika serijom od 15:2 u trećoj četvrtini.

Sa 61:58 povećali su vođstvo na 76:60 u 30. minutu, pa se u posljednjoj dionici igralo bez opterećenja.

Žalgiris je napravio još jedan korak ka nastupu u Top 8 fazi, dok će se Makabi nadati pobjedi Crvene zvezde nad Baskonijom u petak, kako bi ostao bezbjedan na osmoj poziciji.

Žalgiris - Makabi 99:84, Evroliga 2018

Armani je lošim početkom sezone "osudio" sebe na još jedan neuspješan nastup u Evroligi, ali za razliku od 2017, "manekeni" posljednjih sedmica itekako pokazuju kvalitet i ponos, iako su i dalje među posljednjima na tabeli.

Poslije Unikahe u Milanu i Baskonije u Vitoriji, srušili su i trećeg španskog predstavnika, Barselonu - 81:83, košem Dairisa Bertansa pet sekundi prije kraja.

Barsa je u 18. minutu imala 12 poena viška (46:34), ali su gosti iz Milana većim dijelom četvrte četvrtine bili korak-dva ispred i na kraju zasluženo slavili.

Vladimir Micov je sa 11 poena (šut za dva 4/5, trojke 1/4) i četiri asistencije za 26 minuta bio među najistaknutijima u timu Simonea Pjaniđanija, nekadašnjeg stratega Montepaskija iz Sijene

Baskonija - Crvena zvezda 20.30

TABELA: CSKA 17-4, Fenerbahče 14-6, Panatinaikos 13-7, Olimpijakos 13-7, Real 13-8, Žalgiris 13-8, Himki 11-9, Makabi 11-10, Baskonija 9-11, Unikaha 8-12, Crvena zvezda 8-12, Bamberg 7-13, Barselona 7-14, Valensija 7-14, Armani 7-14, Efes 6-15.