"Mimo logike" - 95:74 u Nemačkoj

Ništa nije nagoveštavalo ovakav ishod - ni forma Bamberga, ni forma Panatinaikosa, ni serija "zelenih" u trećoj četvrtini.

Košarkaši Bamberga ušli su u meč 21. kola Evrolige na svom parketu sa nula pobeda u poslednja četiri meča, pet poraza u poslednjih šest izlazaka na parket i - dugoročno - 11 poraza u poslednjih 14 mečeva.

Igrači Panatinaikosa, pored trijumfa nad Olimpijakosom u grčkom prvenstvu od 68:61, vezali su tri pobede u nizu i slavili na 21 utakmici u poslednjih 25 mečeva.

Reklo bi se - očekivana pobeda gostiju!

Momci Ćavija Paskvala "stegli su" odbranu do krajnih granica početkom treće četvrtine i 44:32 pretvorili u vođstvo od 48:50. Koliko je to bilo teško i koliko su energije izgubili u pomenutih sedam minuta saznali su veoma brzo.

Saterani uz konopce, u trenutku kada je i staložena i verna nemačka publika počela da sumnja u ovaj tim, košarkaši koje sa klupe predvodi harizmatični italijanski trener Andrea Trinkjeri odreagovali su fantastično na seriju "zelenih" i poslednju četvrtinu rešili u svoju korist rezultatom 38:19 za više nego ubedljivu pobedu pred 6.150 prisutnih.

Mimo očekivanja i "logike": Bamberg - Panatinaikos 95:74 (23:17, 19:15, 15:23, 38:19)!

BAMPAO

Nemačku ekipu je do pobede vodio Ogastin Rubit sa 26 poena, Dorel Rajt je dodao 15, a Maodo Lo 12 poena. Srpski košarkaš Dejan Musli utakmicu je završio sa sedam poena, tri skoka i jednom asistencijom.

Na drugoj strani, istakao se Nik Kalates sa 31 poenom.

Košarkaši Bamberga u narednom kolu gostuju Fenerbahčeu, dok Panatinaikos dočekuje Baskoniju.