Drama u Tel Avivu, Makabi zaustavio Milano

Dramatičan meč 15. kola Evrolige između Makabija i Milana, pripao šestostrukom prvaku Evrope, dok je trostruki ostao "kratkih rukova". Odlični Nedović i Micov.

Makabi Milano 94:92 Evroliga  Izvor: MN PRESS

Posle velike pobede u Atini prošle nedelje, Milanu je malo falilo da i drugo uzastopno gostovanje u Evroligi okonča pobedom i to protiv još jednog slavnog kluba – Makabija.

Na kraju se radovala domaća publika u Tel Avivu, posle "tesne" pobede "ponosa Izraela – 94:92 (21:24, 25:24, 29:27, 19:17).

Od početka do kraja utakmica je bila neizvesna. Italijani su tražili bodove koji bi ih približili TOP 8 fazi, a Makabi je vrebao šansu da pobegne iz donjeg dela tabele i nekako pokuša da se u drugom delu takmičenja (na polovini, u toku je 15. kolo) domogne eliminacija.

Armani je na kraju imao i šut za trijumf, ali je Džef Bruks promašio šut za tri poena u poslednjem napadu na meču. Možda je Simone Pjaniđani doneo pogrešnu odluku, jer je Nemanja Nedović imao sjajno šutersko veče i od pet pokušaja za tri promašio je samo poslednji.

Srpski reprezentativac bio je prvi strelac Armanija sa 17 poena i to najviše zahvaljujući minutima u prvom delu utakmice. Trener Milana iz samo njemu znanih razloga odlučio se da Nedovića u poslednjoj četvrtini ne drži mnogo na parketu.

Odličan je bio i Vladimir Micov, koji je postigao poen manje, baš kao i Majk Džejms, čijih je osam asistencija takođe vredno pomena.

Makabi je do pobede vodio neverovatni Džoni O'Brajant sa 32 poena (5/8 za dva i 5/7 za tri). Aleks Tajs je ubacio 16.

Milano je na devetom mestu sa skorom 7-8, dok Izraelci imaju tek pet trijumfa i čak 10 poraza.