Ne pomaže ni "Brada", novi dabl-dabl Nurkića!

Portland na krilima bh. košarkaša ostvario trijumf protiv Hjustona 110:101, kojem ni 38 poena Džejmsa Hardena nije bilo dovoljno da izbjegne poraz.

Portland je predvođen Jusufom Nurkićem protiv Hjustona zabilježio treći trijumf u posljednje četiri utakmice.

Bh. centar u pobjedi 110:101 ostvario je još jedan dabl-dabl učinak, 25 poena i 15 skokova, uz veoma dobar šut iz igre 11/18.

Tome je dodao i tri asistencije, te sa poenom više od Si Džej Mekaluma bio najefikasniji u redovima Trejl Blejzersa. Raspoložen je bio i Demijan Lilard, koji je takođe zabilježio dvostruko-dvostruki učinak (17 poena, 12 asistencija, uz pet skokova).

U poraženom Hjustonu Džejms Harden ubacio je 38 poena, ali procenat šuta od svega 37 odsto (13/35) ne ide u prilog popularnom "Bradi", koji je imao i pet uhvaćenih lopti, te sedam asistencija.

Dobru podršku imao je u Ostinu Riversu, koji je meč završio sa 21 poenom.

U veoma efikasnoj prvoj četvrtini viđeno je 60 poena, po 30 na obje strane, da bi domaćin u drugom kvartalu napravio iskorak i tih 12 minuta riješio u svoju korist rezultatom 29:16, što je bio i odlučujući period meča.

Gosti su uspjeli da zaprijete u trećoj četvrtini, ali snage za preokret nije bilo.