Teodosić sve bolji, Marković blizu "tripl-dabla", Virtus i dalje neporažen!

Tim iz Bolonje ostaće prvi u A grupi Evrokupa, nakon što je ubjedljivo pobijedio rivala iz Španije.

Miloš Teodosić potvrdio je da se vraća u top formu, zabilježivši 15 poena i osam asistencija u pobjedi Virtusa nad Andorom 87:72, u trećem kolu A grupe Evrokupa.

Sjajni srpski plejmejker prošle nedjelje je protiv Makabi Rišona bio na "11+4", a sada je nakupio dvostruko više asistencija i više pogodaka za dva poena, dok je trojke u oba meča šutirao 3/8.

Stefan Marković takođe je odlično obavio svoj dio posla. Uz 10 postignutih poena imao je osam skokova i sedam asistencija, a kao i Teodosić, proveo je na terenu 28 minuta.

Andora je iznenadila, dobivši prvu četvrtinu sa 11 poena razlike (17:28), ali tim Aleksandra Đorđevića je u drugoj i trećoj dionici bio dominantan (ukupno 47:21) i već tada riješio pitanje pobednika.

U timu Andore je povremeni reprezentativac Srbije Dejan Todorović postigao sedam, a bivše krilo Partizana Bandža Si četiri poena.

Monako u srijedu dočekuje Makabi Rišon, dok će Ulm protiv grčkog Promiteasa tražiti prvu pobjedu u Evrokupu.

TABELA: Virtus 3-0, Monako 2-0, Promiteas 1-1, Andora 1-2, Ulm 0-2, Makabi 0-2.

Unikaha je u prvoj utakmici grupe D savladala Galatasaraj 88:83 i takođe popravila skor na 3-0. Aleksa Avramović igrao je samo četiri minuta i nije stigao da uputi nijedan šut.